INVESTIGA_01.jpgMIĘDZYNARODOWY KONGRES NAUKOWY "INVESTIGA"  MADRYT 2016

W dniach 20 - 25 XI 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Kongresie Naukowym „INVESTIGA” w Madrycie. W obradach uczestniczyli: Aleksandra Dąbrowska kl. IId,  Natalia Wosik oraz Benjamin Kołakowski kl. IIab. Uczniowie pracowali w komisjach naukowych pod przewodnictwem prawdziwych naukowców,

zajmując się zagadnieniami z różnych dziedzin tematycznych. Obrady odbywały się każdego dnia, a ich wynikiem była prezentacja multimedialna, którą prezentowano w okazałej sali widowiskowej siedziby banku Santander. Była również transmitowana przez telewizję do lokalnej sieci. Tradycją wyjazdów stały się nasze odwiedziny w Ambasadzie RP w Madrycie. W tym roku również skorzystaliśmy z gościnności pana Ambasadora i spędziliśmy przesympatyczny wieczór oraz zostaliśmy zaproszeni przez pana Ambasadora i Pracowników ambasady na wystawną kolację. W czasie pobytu w Hiszpanii uczniowie mieli okazję zobaczyć atrakcje turystyczne Madrytu. Udało się zwiedzić Pałac Królewski, oficjalną siedzibę króla Hiszpanii i muzeum Prado, jedno z najważniejszych i najbogatszych muzeów na świecie, słynące ze wspaniałych zbiorów sztuki malarskiej. Ogromne wrażenie zrobiło na nas Muzeum Ameryki, prezentujące dzieła sztuki prekolumbijskiej obu Ameryk. Wyjazd był okazją do udziału w konferencji, obejrzenia Madrytu oraz zawarcia wielu przyjaźni z rówieśnikami z innych krajów. Językiem obowiązującym był język angielski, więc była to też wspaniała lekcja języka w praktyce. Niesamowite wspomnienia i wrażenia na pewno zostaną w pamięci na długo. Organizatorem wyjazdu i opiekunem grupy był prof.

Janusz Domalski.

INVESTIGA_01_resize-height_wm-br.jpg