MIKOŁAJKOWE OTWARCIE W „ŁĄCZNOŚCI”

…miało miejsce w samo południe 7 grudnia na obiekcie sportowym Zespołu Szkół Nr 37. Otwarcia były w zasadzie dwa – nowego, wielofunkcyjnego boiska szkolnego oraz nowego sezonu na lodowisku. A nowe boisko to zwieńczenie drugiego etapu inwestycji. Efektem pierwszego, w 2014 roku, był stadion lekkoatletyczny i boisko do koszykówki.

Zatem najpierw reprezentujący Zarząd Dzielnicy Praga-Południe Zastępca Burmistrza Michał Wieremiejczyk, w towarzystwie Dyrektor ZS Nr 37 Alicji Puszkarskiej, przeciął symboliczną wstęgę rozciągniętą przed obiektem, a chwilę później rozpoczął mecz pokazowy piłki nożnej miedzy zespołami dwóch klas Technikum Łączności – 4ab i 3d. Przy okazji Burmistrz zamienił się na chwilę w Mikołaja, obdarowując drużyny dwiema piłkami i kartonem cennych prezentów sportowych.

Gdy mecz zaczął nabierać rumieńców, zaproszeni goście… udali się w kierunku lodowiska.  A wśród gości, obok Burmistrza, byli m.in. Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu – Iwona Kaczorowska, nestor radnych Pragi-Południe – Ryszard Kalkhoff , oraz Prezes Spółdzielni „ATEŃSKA” – Jarosław Machlewski.  Idąc na lodowisko, szacowne grono przeszło obok tabliczki informacyjnej – „WIATA dla ZAWODNIKÓW – planowana lokalizacja”, bo społeczność „Łączności” ma duży apetyt na doposażenie obiektu w takie właśnie udogodnienie. Tymczasem na lodowisku, udekorowanym zdecydowanie świątecznie, przy muzyce, świetlnych sopelkach i innych świetlanych atrakcjach, uczniowie ZS Nr 37 odbyli pierwsze ślizgi inaugurujące jubileuszowy, 10. sezon łyżwiarski przy Al. St. Zjednoczonych.

A obok, w niejako równoległym paśmie czasu, zespół klasy 3d pokonał po zaciętym meczu 4ab stosunkiem bramek 3:1. Bramki strzelili – Czarek Kubowicz /2/, Adam Kalinowski i Maciej Obarewicz. Planowany jest rewanż, choć raczej na wiosnę…

TaC.

4_resize-height_wm-br.jpg