1.jpgNASZ UCZEŃ NA OBRADACH MODEL EUROPEAN PARLIAMENT W ESTONII
W dniach 17-24 lutego uczeń naszego technikum - Wojtek Oleksiuk z kl. 2b uczestniczył w obradach Model European Parliament [link do strony na fb] w Tallinnie. Estonia została wybrana ze względu na obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Jako że okazja była poważna, to i tematy obrad również. Poruszonym przez komitet, do którego należał uczeń, tematem była sytuacja polityczna w Turcji, ze szczególnym uwzględnieniem łamania praw człowieka oraz promowanie bardziej otwartego społeczeństwa.

Nie był to temat prosty i krótki, a czasu na opracowanie problemów i rozwiązań było bardzo mało. Aby tekst opracowany przez komitet został zaakceptowany przez wszystkich członków, spędzono łącznie ponad 15 godzin na debatach, głosowaniach i dyskusjach. Rezolucja ta została później poddana głosowaniu przez wszystkich delegatów i została zaakceptowana większością głosów. Udostępniamy ją zainteresowanym tutaj (strona 15<-link):

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz uczniowi za godne reprezentowanie szkoły i kraju.

1_resize-height_wm-br.jpg
2_resize-height_wm-br.jpg