top
logo

Jesteśmy również na

Współpracujemy z

 

  

Certyfikaty

PRASKI FESTIWAL SPORTOWO-REKREACYJNY w „ŁĄCZNOŚCI”

6 października na Szkolnym Stadionie Lekkoatletycznym przy Zespole Szkół Nr 37 odbyła się duża impreza sportowo-rekreacyjna organizowana przez:  UKS „IMPULS”- Warszawa, Urząd Dzielnicy Praga-Południe i Zespół Szkół Nr 37. Impreza była swoistą kompilacją projektów z zakresu kultury, sportu i rekreacji.

  Zaczęła się już przed godziną 10.00, od niezwykle efektownych biegów płotkarskich w ramach Lekkoatletycznego Meczu Wielobojowego - Praga vs. Reszta Świata. 13 zawodniczkom i zawodnikom towarzyszyliśmy aż do ostatniej, piątej konkurencji - biegu na średnim dystansie. Dopingował - po raz pierwszy na naszym stadionie -dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, aktualnie prezes WMOZLA - Tomasz Majewski. Ostatecznie, w tym zespołowym wieloboju, nieco lepsi byli reprezentanci Pragi, a indywidualnie triumfowali - Basia Kostrzewska /3.726 pkt./ i Aleksy Boroń /3.363 pkt./.
  Gdy wieloboiści mierzyli się z konkurencjami technicznymi, na bieżni trwał w najlepsze VII Jesienny Test Coopera, czyli bieg 12-minutowy na dystansie… jak najdłuższym. Był też tradycyjny 6-minutowy Mini-Cooper’ek dla maluchów, z uśmiechem na dystansie i tabliczkami czekolady na mecie. A w tym „dorosłym” triumfowali młodzi zawodnicy AZS-AWF Warszawa - Małgosia Strzeżysz /2.996 m/ i Paweł Skierkowski /3.360 m/.
  Obok atrakcji typowo sportowych była też rekreacja. Kilkudziesięciu amatorów wzięło udział w… Otwartych Amatorskich Mistrzostwach Pragi-Południe w darcie /najlepsi uzyskali ponad 100 pkt. na 100 możliwych!/ oraz w wyciskaniu sztangi w leżeniu. W tej drugiej konkurencji klasą dla siebie był stomatolog Jan Dudek /64 powtórzenia/, za nim uplasował się coach wieloboistów Pragi - Adam Boroń /52 powtórzenia/.
  Tymczasem na obrzeżu stadionu, przy stanowisku Polskiego Klubu Szermierczego, zasłużony trener Marek Poznański wraz ze swoim sztabem prowadził pokazy i warsztaty dla najmłodszych. Zainteresowani mogli poznać tajniki, niuanse i różnice - floretu, szabli i szpady. Tuż obok, w pełnym słońcu, ulokowali się z mobilnym stoiskiem specjaliści z Centrum Rehabilitacji „Ateny”; służyli bezpłatnymi zabiegami i poradami.
  Zgodnie z przewidywaniami prawdziwym hitem imprezy okazał się piłkarski mecz „na szczycie”: Samorządowcy Dzielnicy vs. Młodzi Technicy /oczywiście zTechnikum Łączności/. Tych pierwszych poprowadził do boju zastępca Burmistrza Pragi-Południe Michał Wieremiejczyk. Samorządowcy zaprezentowali solidny, techniczny futbol, ale w drugiej połowie nieco opadli z sił. Po pierwszej było 0:0, po 20 minutach już 3:0 /2 bramki - Czarek Kubowicz, 1 - Artur Sargsyan/, a po serii regulaminowych rzutów karnych wynik został ustalony na 6:3 dla tegorocznych mistrzów ZS Nr 37, drużyny klasy 4d. Zwycięzcy otrzymali z rąk Burmistrza puchar… przechodni, jest więc nadzieja na rewanż i dobre widowisko za rok.
  Nie tylko mecz był hitem. Hity płynęły również z małej sceny ulokowanej na boisku; oto bowiem dwa efektowne koncerty dał Teatr N.O.R.A. pod dyrekcją Krzysztofa Konrada. Artystki - znakomicie prezentujące się z barwnymi parasolkami - wystąpiły w repertuarze letnim, a nieco później jesiennym, oczywiście z utworami Agnieszki Osieckiej.
  I to by było na tyle. No, może jeszcze warto dodać ofertę dla zgłodniałych, czyli dania z grilla, także wegetariańskie, serwowane przez renomowany Bar „U Dusi”,  o czym donosi troszkę odpowiedzialny za całe to festiwalowe zamieszanie… niżej podpisany.     

                                                                                                              TaC.

 


bottom

Zespół Szkół Nr 37 im. Agnieszki Osieckiej