foton.jpgKSZTAŁCENIE ZAWODOWE Z DZIEDZINY ŚWIATŁOWODÓW

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy, Technikum Łączności rusza z projektem „Kształcenie zawodowe uczniów w dziedzinie fotoniki - interdyscyplinarnie łączącej dokonania optyki, elektroniki i informatyki”. Wspólnie z firmą TP Teltech oraz Instytutem Rynku Elektronicznego zapraszamy uczniów klas technicznych 1-3 do wzięcia udziału w dwuletnim projekcie edukacyjnym z dziedziny światłowodów, robotyki oraz poszerzającym umiejętności i wiedzę z najważniejszych przedmiotów ogólnych, takich jak matematyka, informatyka oraz język angielski.

Zamiast korepetycji można uczestniczyć w projekcie. Zajęcia są całkowicie bezpłatne, a ich celem jest wzrost efektywności i skuteczności kształcenia zawodowego odpowiadającego na potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku pracy oraz wyzwania gospodarki poprzez doskonalenie zawodowe uczniów klas technicznych Zespołu Szkół Łączności.

Główne założenia:

• Projekt jest dwuletni: 2.9.2019 – 30.9.2021.
  • Zajęcia z fotoniki (technik światłowodowych) 4 godz. raz lub dwa razy w miesiącu w piątek lub weekend w pracowni technik światłowodowych ZSŁ.
  • W ramach zajęć z przedmiotów dodatkowych należy wybrać minimum jeden przedmiot (matematykę, informatykę lub język angielski), który będzie realizowany w ciągu tygodniu w godzinach popołudniowych.
  • Płatne staże wakacyjne w firmie TP Teltech - 4 tygodnie (dla chętnych).
  • Zajęcia z robotyki dla najlepszych (weekendy lub ferie).
  • Liczba uczestników ograniczona - o kolejności zgłoszeń decyduje średnia ocen oraz ocena zachowania. Ze względu na duże zainteresowanie tworzymy również listę rezerwowych.

Zapraszam do zapoznania się z informacjami ogólnymi oraz do wysłania zgłoszenia już dziś.

Termin rekrutacji do 25.10.2019.

INFORMACJE OGÓLNE

Więcej informacji: