top
logo

Praca w ZS 37

Jesteśmy również na

Współpracujemy z

 

  

Certyfikaty

Z życia szkoły

 

K A L E N D A R I U M

ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

M A J 2 0 1 7

 

2.05

- Dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

2 – 26.05

MATURY – pisemne i ustne

9-11.05

- Na naszym obiekcie sportowym odbywały się zawody w ramach Mistrzostw Dzielnicy dla Gimnazjów i Mistrzostw Dzielnicy dla Szkół Podstawowych w 4-boju.

16.05

-Zebrania z rodzicami uczniów wszystkich klas.

20.05.

- Uczniowski Klub Sportowy IMPULS Warszawa zorganizował i przeprowadził VI Otwarty Południowo- praski Turniej w Podnoszeniu Ciężarów im. Bogusława Ulatowskiego, pod hasłem „Od zabawy do sportu”. Koordynator – trener Arkadiusz Strzelczyk.

22.05

- Pani Małgorzata Kuźma zorganizowała Konkurs Wiedzy o Rosji.

- Delegacja szkoły, pod opieką p. Grzegorza Kosmali wzięła udział w zorganizowanej w Sejmie XVIII Konferencji Okrągłego Stołu „Big Data for Big Impact” – imprezie finałowej obchodów Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informatycznego.

24.05

- Odbył się zorganizowany przez p. Tadeusza Cygańskiego i poprzedzony intensywną akcją edukacyjną Konkurs Wiedzy o Budżecie Partycypacyjnym Warszawy na 2018r, który był sponsorowany przez Urząd Dzielnicy Praga Południe.

25.05

- Grupa wolontariuszy pod opieką p. Anny Piotrowskiej uczestniczyła i pomagała w organizacji Gali Konkursu Samorządowego „Ośmiu wspaniałych” zorganizowanego przez fundację „Świat na tak”.

- Konkurs Wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Organizatorki: p.p. Dagmara Sobkowiak i Dorota Kwiatkowska-Ryszewska.

-- Klasy 1b i 1e wraz z opiekunk SU, p. Anną Trusewicz uczestniczyły w warsztatach edukacji samorządowej „Młoda Warszawa”, zorganizowanych przez Urząd m.st. Warszawy.

30.05

- Uczennica klasy 3Lo Karolina Bogacka przeszła do finału Konkursu Wokalnego „Zaśpiewaj na Francuskiej”.

- P. Anna Trusewicz zorganizowała dla uczniów klas drugich zajęcia z Policją.

31.05

- Zawody sportowe w ramach Praskich Czwartków Lekkoatletycznych.

 

 

 

 

 K W I E C I E Ń 2 0 1 7

 

3.04

- Z okazji „prima aprilis” Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Clowna.

5.04

- W ramach zajęć integracyjnych, klasy : 3c z p. Krzysztofem Wilkowskim i 1b z p. Andrzejem Wodzyńskim były w kinie.

8.04

- Pan Tadeusz Cygański zorganizował IV Wiosenny Test Coopera – imprezę biegową dającą możliwość sprawdzenia, jaki dystans może osiągnąć uczestnik w ciągu 12 minut. Odbył się również 6 minutowy Mini Cooper`ek w „Łączności”.

- I Gimnazjalny Turniej Piłki Siatkowej o puchar Dyrektora ZS nr 37 – koordynator, p. Kamil Jeż

11,04

- Zebrania z rodzicami uczniów Liceum ,Technikum i ZSZ.

12.04

- Spotkanie Wielkanocne dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły.

- Klasa 2e z p. Michałem Polakiem zwiedzała nowoczesną serwerownię i nowe pracownie SGGW.

13 -18.04

Wiosenna Przerwa Świąteczna

19.04

- Klasa 3f z p. Piotrem Kopką była w kinie na filmie pt. „Azyl”.

23.04

- Wolontariusze sportowi wzięli udział w obsłudze imprezy Orlen Warsaw Maraton – bieg na 10 km. Opiekowali się punktem przy ul. Bora Komorowskiego. Koordynator – p. Tadeusz Cygański.

24.04

- Kapituła przyznała nagrodę i tytuł „ Naj” - za całokształt działań na rzecz społeczności uczniowskiej i budowanie dobrego imienia szkoły, Darii Śliwińskiej z klasy 3La.

25.04

- Odbyły się - pierwsze z cyklu - zajęcia z języka niemieckiego, zorganizowane i prowadzone przez p. Dorotę Kwiatkowską-Ryszewską w ramach projektu „Szkoła równych szans”.

 

26.04

- Festiwal Piosenki Francuskiej – organizatorka, p. Dorota Szpryngwald-Tafil.

27.04

- Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych.

- Drużyna piłkarska pod kierunkiem trenera, p. Włodzimierza Kaptura wzięła udział w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe w Piłce Nożnej.

28.04

Teatr N.O.R.A. zdobył I miejsce w konkursie wokalnym „Rozwiń talent”, organizowanym przez Centrum Promocji Kultury Praga Południe.

 

 

 

   M A R Z E C 2 0 1 7

7.03

- W 20-tą rocznicę śmierci naszej patronki - Agnieszki Osieckiej, przedstawiciele społeczności szkolnej złożyli kwiaty na Jej grobie i pod pomnikiem na ulicy Francuskiej. Opiekunka, p. Teresa Zaręba.

8.03

- Z okazji Dnia Kobiet przedstawiciele płci męskiej złożyli życzenia wszystkim pracującym w szkole paniom, były też kwiaty i słodycze.

8 i 10.03

- Szkolna drużyna wzięła udział w Mistrzostwach Dzielnicy w Piłce Siatkowej – trener i opiekun, p. Kamil Jeż.

9-10.03

- Klasa 1La uczestniczyła w warsztatach filmowo-geologicznych p.n. „Młodzi o surowcach mineralnych” – opiekunka, p. Monika Chałowska.

10.03

- Klasa 4b z p. Małgorzatą Rosińską odwiedziła Targi Edukacyjne – Salon Szkół Wyższych i Policealnych w PKiN.

13.03

- Klasy: 3b, 3d, 1d, 2ab, 2c i 2La pod opieką nauczycieli i wychowawców były w kinie, na filmie pt.: „Maria Skłodowska Curie”.

- Uczniowie klasy 3c podjęli się remontu i uporządkowanie sali lekcyjnej.

14.03

- Grupa uczniów klas pierwszych uczestniczyła w II etapie konkursu matematyczno-fizycznego MATFINEK w LO im. Adama Mickiewicza - opiekunka, p. Barbarą Tumanowicz.

- W ramach tzw .”akcji plakatowej”, uczniowie z klasy 2d i 2e zaangażowani w promocję szkoły rozwieźli materiały reklamowe do 76 gimnazjów.

- Klasy 2d i 2e kibicowały na Mistrzostwach Dzielnicy w Piłce Siatkowej – opiekun, p. Kamil Jeż.

15.03

- Odbyło się spotkanie Rady Rodziców.

16.03

-Tomek Karpiński i Michał Zarzecki z klasy 3e wraz z p. pedagog Teresą Zarębą w ramach akcji promocyjnej zaprezentowali naszą szkołę grupie uczniów z gimnazjum nr116 w Wilanowie.

- Klasa 1a i 1f były w kinie, na filmie pt. „Maria Skłodowska-Curie..

16-17.03

- Uczniowie i nauczyciele zaprezentowali dorobek i ofertę naszej szkoły w czasie Turnieju Zawodów, odbywającego się w ZS nr 21 przy ul. Saskiej

18.03

- Dzień otwarty dla gimnazjalistów i ich rodziców.

20.03

- Początek świątecznej akcji charytatywnej „Dobra Loteria”, organizowanej na rzecz potrzebujących uczniów naszej szkoły i podopiecznych fundacji „Świat na tak” – koordynatorki: pp. Anna Piotrowska i Teresa Zaręba.

20 – 22.03

- Rekolekcje.

- Zajęcia z doktorantami Wydziału Humanistycznego UW – dla uczniów nie uczestniczących w rekolekcjach. Organizatorka, p. Elżbieta Rejniak.

23.03.

- W ramach obchodów Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego odbyło się XI Ogólnopolskie Spotkanie Uczniów i Nauczycieli Szkół Łączności, pod hasłem: BIG DATA for BIG IMPACT.Referat okolicznościowy pt.„Bezpieczeństwo Teleinformatyczne” wygłosił Dziekan Wydziału Zastosowań Matematyki i Informatyki SGGW, prof. dr hab. Inż. Arkadiusz Orłowski.

27.03

- Klasy 2La i 2c uczestniczyły w zajęciach z profilaktyki HIV/AIDS, prowadzonych przez trenerów Społecznego Komitetu ds. AIDS – organizatorka, p. Anna Trusewicz.

28.03

Spotkanie wychowawców i nauczycieli z rodzicami uczniów klas maturalnych.

29.03

Próbny egzamin maturalny z historii na poziomie rozszerzonym.

30.03.

- Klasa 3c, pod opieką nauczycieli kwalifikacji E.14, wzięła udział w stacjonarnych wykładach Wszechnicy Informatycznej, organizowanych przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki.

- Klas 1e z p. Elżbietą Kołodziejską była w kinie.

31.03

- Klasa 3c z p. Anną Piotrowską obejrzała film poświęcony biografii Marii Skłodowskiej-Curie.

 

 LUTY  2017

1.02.2017

Pani Anna Trusewicz zorganizowała drugą część warsztatów dla uczniów zaangażowanych w promocję szkoły.

3.02.1017

Koniec I semestru.

Próbny egzamin zawodowy z kwalifikacji E16.

Klasa 3d z wychowawczynią p Dorotą Kołacińską była w kinie na filmie pt. „Powidoki”.

4 – 12.02.2017

Natalia Wosik z kl. 2ab wraz z reprezentacją szkół warszawskich pod opieką                         p. Janusza Domalskiego uczestniczyła w obradach Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego, odbywających się w Belgii i Holandii.

5.02.2017

Szesnaścioro wolontariuszy pod opieką p. Anny Piotrowskiej pomagało uczestnikom Balu Integracyjnego, zorganizowanego przez fundację „Świat na tak”.

6.02.2017

Początek II semestru.

Klasa 2c wraz z wychowawczynią p. Ewą Kuraszkiewicz była w kinie.

6 - 10.02.2017

P. Elżbieta Kołodziejska zorganizowała dla wszystkich klas LO i TŁ warsztaty w języku angielskim, prowadzone przez zagranicznych studentów.

7.02.2017

Zebrania z rodzicami podsumowujące wyniki I semestru.

Klasa 1d z wychowawcą, p. Jerzym Dorobiszem wzięła udział w warsztatach psychologicznych pt. ”Nauka akrobacji sposobem na rozładowanie złych emocji”.

8.02.2017

Samorząd Uczniowski zorganizował halowy Turniej Piłki Nożnej. Najlepsze były drużyny                       z klas: 4ac – I miejsce, 3ab – II miejsce, 2f – III miejsce.

Klasa 1b pod opieką p. Elżbiety Rejniak uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu Dzielnicowego Konkursu Ortograficznego, w którym Wojtek Oleksiuk zajął III miejsce.

 

Ogłoszono oficjalne wyniki Konkursu MATFINEK. Do II etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie: Bartłomiej Grzechnik z kl. 1a, Wojciech Oleksiuk z 1b i Hubert Duczkowski z 1c.

 

8 -13.02.2017

Panie Aleksandra Bieniak i Anna Michałowska uczestniczyły w Ogólnopolskiej Konferencji Matematyków we Wrocławiu.

10.02.2017

Oficjalne podsumowanie i zakończenie Szkolnego Turnieju LEAQUE of LEGENDS. 

 I miejsce zdobyła drużyna No Team Needed v3 z klasy 1f, II miejsce – Brygada 5 Ojców z kl.c, a III miejsce – Tęczowe Technikum z 3c i 1b.

11 – 12.02.2017

Etap praktyczny egzaminu zawodowego z kwalifikacji E16.

13 -24.02.2017

FERIE ZIMOWE

Na szkolnym lodowisku odbywały się zajęcia sportowe w ramach akcji „Zima w mieście”.

24.02.2017

Nasza szkoła wyprzedziła konkurencję i wygrała grant UE na projekt „Power vet 2016 – Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”. Twórcą i koordynatorem projektu jest p. Piotr Kopka.

styczeń 2017

2 I

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

4-11 I

Próbne matury.

9 i 10 I

- uczniowie z klasy 3b i 3d wzięli udział w warsztatach z zakresu budowy i pomiarów sieci miejscowej prowadzonych przez pracowników firmy TELTECH.

10 I

- reprezentanci szkoły z klas 3b, 3d  uczestniczyli w II etapie Olimpiady EUROELEKTRA  w Łodzi. Opiekun - p. Krzysztof Mróz.

13 I

- koniec I semestru dla klas maturalnych.

14 I

- Wojciech Oleksiak z klasy 1b zajął I. miejsce  w I etapie Dzielnicowego Konkursu Ortograficznego i zakwalifikował się do etapu II.

15 I

-  czasie 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Teatr N.O.R.A koncertował w CH Atrium Promenada.

17 I

- uczniowie z klas 3d, 3e i 1b wzięli udział w Dzielnicowym Konkursie Języka Angielskiego. Pierwsze miejsce zajął Wojciech Oleksiuk z kl. 1b, a trzecie miejsce Jan Bogoryja-Zakrzewski z kl. 3d. Opiekun – p. Agnieszka Solecka.

18 I

- Teatr N.O.R.A. wystąpił na szkolnej scenie „Pod zieloną latarnią” z koncertem pt. „Zimowy plakacik”.

19 i 20 I

- próbne egzaminy zawodowe z kwalifikacji E-15.

20 I

- p. Anna Trusewicz zorganizowała warsztaty dla uczniów zaangażowanych w promocję szkoły.

23 I

- początek turnieju LEAQUE OF LEGENDS, zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Anny Trusewicz.

25 I

- uczniowie klasy 3La pod opieką p. Adrianny Skirmunt byli w kinie na filmie Andrzeja Wajdy pt.”Powidoki”.

26 I

- odbył się I etap (szkolny) konkursu matematyczno-fizycznego „Matfinek” dla uczniów klas pierwszych. Organizatorka – p. Barbara Tumanowicz.

- uczniowie klasy 2La, 4b i 4d byli na filmie pt. „Powidoki”. Opiekunowie: p.p. Dorota Ochijewicz, Izabela Czerwiec i Janusz Domalski.

28 I

- Bal studniówkowy.

30 I

- uczniowie klasy 3f i 4ac uczestniczyli w warsztatach pt.: „Kino, jako narzędzie manipulacji”. Opiekunka p. Elżbieta Rejniak.

styczeń/ luty

- zimowa sesja egzaminów zawodowych z kwalifikacji E-14, E-15 i E-16

 

 

grudzień 2016

1 XII

- pani Anna Trusewicz zorganizowała warsztaty dla uczniów zaangażowanych w działalność Samorządu Uczniowskiego.

- na terenie obiektu sportowego odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w tenisie stołowym dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów

2 XII

- odbył Konkurs gramatyczny języka niemieckiego. Organizatorki, p.p. Dorota Kwiatkowska-Ryszewska i Dagmara Sobkowiak

6 XII

- pani Dyrektor Alicja Puszkarska dokonała uroczystego otwarcia wyremontowanego lodowiska, z którego mogą korzystać uczniowie praskich szkół i cała społeczność Pragi Południe. W imprezie wzięli udział m.in.: burmistrz dzielnicy p. Tomasz Kucharski, zastępca burmistrza, p. Michał Weremiejczyk, dyrektor DBFO p. Robert Sagan.

- Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne Mikołajki

7 XII

- uczniowie klasy 1b byli w kinie, opiekun - wychowawca, p. Andrzej Włodzyński

8 XII

- pani wicedyrektor Elżbieta Rejniak, w ramach powtórzenia wiadomości o antyku, zorganizowała na terenie szkoły grę terenową dla klas 1c i 1e

13 XII

- uczniowie klas 2d i 2e byli na wycieczce integracyjnej we Wrocławiu. Opiekunowie: p.p. Anna Trusewicz i Kamil Jeż.

- zebrania z rodzicami.

14 XII

- uczniowie klasy 3La byli w kinie, opiekun – wychowawczyni, p. Dorota Szpryngwald-Tafil.

20 XII

- uczniowie klasy 1e byli w kinie, opiekun – wychowawczyni, p. Elżbieta Kołodziejska.

22 XII

- Wigilie klasowe.

- świąteczne spotkanie dyrekcji, nauczycieli, pracowników i emerytów.

- koncert Teatru N.O.R.A. pt. „Zimowy plakacik” – początek cyklu występów na różnych scenach i imprezach świąteczno-noworocznych dzielnicy Praga Południe.

23 - 30 XII

- zimowa przerwa świąteczna

 

 

listopad 2016

29 X – 5 XI

- uczeń kl. 4b Jacek Błacha reprezentował Polskę na obradach 45 sesji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego, które odbyły się w Danii oraz uczestniczył w spotkaniu z ambasadorem RP w Kopenhadze. Opiekun i organizator: p. Janusz Domalski

3 XI

- uczniowie klasy 2e wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Sztuka klasyczna – sztuka romantyczna” w Muzeum Narodowym. Opiekun: p. Monika Chałowska.

4 XI

- uczniowie klas: 4ab, 4c, 3ab i 3c wzięli udział w szkolnym etapie Olimpiady EUROELEKTRA. Organizator: p. Małgorzata Rosińska.

4 – 7 XI

- uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w zorganizowanych przez NZOZ pogadankach na temat nadciśnienia, żółtaczki i prawidłowego żywienia. Organizator: pielęgniarka szkolna.

7 XI

- uczniowie klasy 2f byli w kinie na filmie pt. „Wołyń”. Opiekun: p. Maria Glanowska.

9 XI

- uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zorganizowanych przez Straż Miejską zajęciach dotyczących odpowiedzialności prawnej nieletnich.

- uczniowie klas licealnych uczestniczyły w zajęciach z doradztwa zawodowego, przygotowanych przez p. Teresę Zarębę.

10 XI

- z okazji Święta Niepodległości dla uczniów klas pierwszych odbył się uroczysty apel, uświetniony występem Szkolnego Teatru N.O.R.A.. Ogłoszono wyniki zorganizowanego z tej okazji  konkursu historycznego:                                                                                           

- w kategorii prezentacja multimedialna: I miejsce zdobyli Jakub Górski i Eryk Ossowski z 1b

- w kategorii praca plastyczna: I miejsce zdobył Igor Tarnasiuk z 1e.                                          

Organizatorzy: p.p  Dorota Lipińska i Piotr Kopka

11 XI

- z okazji Święta Niepodległości w  szkolnej sali  szermierczej odbył się Turniej pod hasłem „Przywróćmy blask polskiej szermierki” i występ teatru N.O.R.A.

15 XI

- Kacper Goleń otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów województwa mazowieckiego

- wolontariusze wzięli udział w zbiórce żywności zorganizowanej przez Bank Żywności w supermarkecie TESCO Gocław. Opiekun: p. Anna Piotrowska.

- odbyły się zebrania informacyjne dla rodziców wszystkich uczniów.

16 XI

- drużyna piłki ręcznej chłopców zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach dzielnicy Praga Południe. Trener i opiekun: p. Włodzimierz Kaptur.

- odbył się szkolny etap dzielnicowego konkursu języka angielskiego, organizowanego cyklicznie przez ZS Gastronomiczno-Ekonomicznych przy ul. Majdańskiej. Do następnego etapu zakwalifikowali się: Wojciech Oleksiak i Paweł Bartoszak z kl 1b oraz Jan Bogoryja-Zakrzewski z 3d. Organizatorka: p. Agnieszka Solecka.

- uczniowie klasy 2ab byli w kinie na filmie pt.”Doktor Strange”. Opiekun: p. Dorota Kwiatkowska-Ryszewska.

17 XI

- Karolina Bogacka, Klaudia Podbielska i Daria Śliwińska wystąpiły w II Mazowieckim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Jose Song 2016”. Opiekun: p. Dorota Szpryngwald Tafil.

20 – 25 XI

- reprezentacja szkoły w składzie: Aleksandra Dąbrowska z kl. 2d, Natalia Wosik i Benjamin Kołakowski z kl. 2ab uczestniczyła w Kongresie Naukowym INVESTIGA, który odbył się w Madrycie. Organizator wyjazdu i opiekun: p. Janusz Domalski.

28 XI

- uczniowie klas: 3d, 4b, 4d i 2La wzięli udział w warsztatach pt. „Kino jako narzędzie manipulacji.” Opiekunki: p.p. Dorota Kołacińska, Dorota Ochijewicz, Małgorzata Rosińska, Izabela Czerwiec.

- uczniowie klasy 1La w ramach zajęć teatralnych zwiedzili kulisy Teatru Powszechnego. Opiekun: p. Monika Chałowska

29 XI

- odbył się IV Turniej o puchar przechodni dyrektora ZS nr 37 w piłce siatkowej. Zwycięskie drużyny, to: kl. 2c – I miejsce, 3d – II miejsce, 3c – III miejsce. Organizatorzy: trener Kamil Jeż i sekcja sportowa SU.

                                                                   

 

październik 2016

30 IX – 2 X

- wyjazd integracyjny pracowników szkoły do Trójmiasta.

4 X

- Jesienny Dzień Sportu i Rekreacji dla uczniów klas pierwszych „Pierwszaki na strat!”.

- spotkanie informacyjne dla wszystkich zainteresowanych wolontariatem – opiekun p. Anna Piotrowska.

7 X

- uczniowie klasy 1a byli w bibliotece British Council na lekcji pokazowej w języku angielskim, zorganizowanej z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych – opiekun p. Małgorzata Kuźma.

- w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży uczniowie Liceum obejrzeli w Teatrze Powszechnym spektakl pt. „Korczak” –opiekunowie: p. Dorota Szpryngwald-Tafil i Piotr Kopka.

8 X

- „Sobota w Łączności”:                                                                                                                            sportowa - III Jesienny Test Coopera dla dorosłych i „Mini Cooperek” dla dzieci,                                 handlowa - I „Garażówka”  na patio szkoły.                                                                                      Impreza była skierowana do społeczności lokalnej i wszystkich zainteresowanych. Organizatorzy: p. Ewa Jędrzejczak, Tadeusz Cygański

10 - 11 X

- uczniowie klas 1a i 1e w ramach programu integracyjnego byli w „Sportowej Osadzie” w Burzeninie. Opiekunowie, p. Elżbieta Kołodziejska i Jolanta Leleń.

10 - 21 X

- II wizyta młodzieży z zaprzyjaźnionej Szkoły Teleinformatyki z czeskiej Ostrawy. Opiekunowie: p. Piotr Kopka, grupa nauczycieli zawodowców oraz uczniowie.

13 X

- Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

- uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w ramach której odbył się okolicznościowy koncert nowych talentów teatru N.O.R.A.

14 X

- Święto Edukacji Narodowej – dzień wolny od zajęć edukacyjnych.

18 X

- dziewczęta z klas 3la i 2la wzięły udział w przesłuchaniach kwalifikujących do udziału w konkursie wokalnym Mazowieckiego IX. Przeglądu Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej „Taką nas ścieżką poprowadź…”, organizator i opiekun; p .Krzysztof Kondrat.

- uczniowie klasy 3ab byli w kinie, na filmie pt. „Wołyń”. Opiekunka p. Liliana Jędrzejczak.

19 X

- w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na terenie szkoły odbyła się akcja promująca szkolnictwo zawodowe oraz warsztaty z trenerami SWPS dla klas trzecich i czwartych Technikum. Organizatorzy i opiekunowie: p. Teresa Zaręba i Maria Glanowska

- uczniowie klasy 2c byli w kinie na filmie pt. „Wołyń”. Opiekun: p. Ewa Kuraszkiewicz

20 X

- początek zorganizowanej przez szkolny wolontariat akcji zbierania rzeczy dla schroniska w Józefowie, która będzie trwać do końca listopada. Opiekun p. Anna Piotrowska

- uczniowie klasy 3d byli w kinie na filmie pt. „Wołyń”. Opiekun, p. Dorota Kołacińska.

22 X

- w sali widowiskowej Centrum Promocji Kultury Saska Kępa odbył się koncert galowy Mazowieckiego IX. Przeglądu Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej „Taką nas ścieżką poprowadź…”. Uczennice naszej szkoły zdobyły:                                                                                                           Daria Śliwińska - I miejsce i statuetkę „Złotej Agnieszki” w konkursie literackim oraz wyróżnienie w konkursie wokalnym,                                                                                                   
Weronika Kubicka – II miejsce i „Srebrną Agnieszkę” w konkursie literackim,                             
Klaudia Podbielska – III miejsce i „Brązową Agnieszkę” w konkursie wokalnym.

- grupa uczniów wraz z wicedyrektor p. Elżbietą Rejniak, w ramach pracy na rzecz szkoły odnowiła zniszczoną damską toaletę na parterze bloku A.

25 X

- Teatr  N.O.R.A. uświetnił swym występem imprezę pt. „Lekcja z Osiecką”, która odbyła się w kinie „Atlantic”. Opiekun, p. Krzysztof Kondrat.

26 X

- uczniowie klasy 3c uczestniczyli w lekcji muzealnej, poświęconej sztuce Młodej Polski w warszawskiej „Zachęcie”. Opiekun p. Monika Chałowska

- reprezentacja szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe w Piłce Ręcznej”. Opiekun, trener Włodzimierz Kaptur.

27 X

- uczniowie klasy 1a byli w kinie na filmie pt.”Wołyń”. Opiekun p. Adrianna Skirmunt.

28 X - w ramach V Spotkania Głośnego Czytania klasa 3La przeczytała fragmenty „Króla Edypa” Sofoklesa. Moderator, p. Adrianna Skirmunt

28/29 X

- Samorząd Szkolny zainicjował i zorganizował cykl spotkań dla kinomanów „ Noc Filmów”. Tym razem była to „Noc horrorów”. Opiekunowie: p. Anna Trusewicz i Dorota Kwiatkowska-Ryszewska.

31 X

 

 

 

wrzesień 2016

1 IX

- ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017.                                                                      Uroczysty apel z udziałem przedstawicieli współpracujących ze szkołą zakładów Teltech i IV Rejonu Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych oraz spotkania uczniów poszczególnych klas z wychowawcami.

2 IX

- początek zajęć integracyjnych dla uczniów klas pierwszych, prowadzonych przez pedagoga p. Teresę Zarębę i psychologa p. Annę Trusewicz.

7 – 9 IX

- kiermasz podręczników, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski w holu głównym szkoły.

13 IX

- koncert piosenek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu teatru N.O.R.A. dla pierwszoklasistów, a po południu dla rodziców.

- spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych z kierownictwem szkoły i wychowawcami.

- zebranie Rady Rodziców, wybory prezydium i spotkanie z dyrekcją szkoły.

15 IX

- spotkanie informacyjne dyrekcji i koordynatora egzaminów maturalnych p. Aleksandry Bieniak z uczniami klas kończących szkołę.

20 IX

- przedstawiciele klas: 3La, 2La, 1La, 3ab,1b,2f, pod opieką trenera, p. Włodzimierza Kaptura, wzięli udział w Mistrzostwach dzielnicy Praga Południe w biegach przełajowych.

22 IX

- w ramach finału „Praskich Czwartków Lekkoatletycznych” pod honorowym patronatem burmistrza dzielnicy, organizowanych z inicjatywy trenera p. Tadeusza Cygańskiego na stadionie naszej szkoły, odbył się Miting Lekkoatletyczny, przeprowadzony przez Uczniowski Klub Sportowy IMPULS-WARSZAWA.

25 IX

- uczennica Daria Śliwińska z klasy 2La zdobyła II miejsce, a dwa zespoły wokalne – wyróżnienie w konkursie wokalnym „Rozwiń talent”, który odbył się w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej,

27 IX

- uczniowie klasy 2La pod opieką wychowawczyni p. Moniki Chałowskiej byli na wystawie p.n. „Kolekcja Zachęta – przewodnik po polskiej sztuce współczesnej”.

- debata kandydatów na przewodniczącego zakończyła kampanię wyborczą Samorządu Uczniowskiego.

28 IX

- pod opieką p. Anny Trusewicz odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym został uczeń klasy 3e, Tomasz Karpiński.

30 IX

dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

IX

- akcja „Pola Nadziei” - po raz kolejny, z inicjatywy p. Teresy Zaręby, wolontariusze przeprowadzili wśród uczniów i pracowników szkoły zbiórkę pieniędzy na pomoc pensjonariuszom hospicjum.

 

 

 

 

 

 

czerwiec 2016

1 VI

- grupa uczniów z klasy 3d wraz z p. Krzysztofem Mrozem uczestniczyła w imprezie pod nazwą: „Technologiczny Dzień Dziecka – Ogrody Innowacji”, zorganizowanej przez firmę Orange Polska.

- uczennice klasy 2La zaśpiewały w finale V Mazowieckiego Lingwistycznego Konkursu Wokalnego „Canto Cantare u Hetmana”. Karolina Bogucka zdobyła II miejsce, a Daria Śliwińska – III.

- uczniowie klasy 1d pod opieką p. Anny Trusewicz byli w Teatrze Powszechnym, gdzie obejrzeli spektakl p.t. „Iwona, księżniczka z Burbona” oraz uczestniczyli w warsztatach dotyczących problemów poruszonych w przedstawieniu.

- uczniowie klasy 1f z p. Marią Glanowską byli w kinie.

2 VI

- grupa uczennic z klasy 2La wzięła udział w Festiwalu Piosenki Francuskiej i Hiszpańskiej „Souse le ciel de Paris et de Madrid”. W kategorii liceów Klaudia Polkowska, Daria Śliwińska i Klaudia Podbielska zdobyły trzy pierwsze miejsca.

- na boisku obiektu sportowego odbyło się zakończenie „Praskich Czwartków Lekkoatletycznych” organizowanych przez p. Tadeusza Cygańskiego, trenerów i wolontariuszy naszej szkoły w ramach akcji Sportowa Wiosna w „Łączności”. W uroczystości wziął udział burmistrz Pragi Południe, p. Tomasz Kucharski.

6 VI

- uczniowie klas 1ab i 1d uczestniczyli w zorganizowanych przez Urząd m.st. Warszawy warsztatach pod hasłem: „Nastolatek w samorządzie”.

8 VI

- Szkolny Teatr N.O.R.A. wystąpił podczas poświęconego kreatywnej edukacji kulturalnej VII Forum Edukacyjnego w teatrze Stara Prochownia.

9 VI

- w ramach IV Spotkania Głośnego Czytania młodzież z klasy 2La pod kierunkiem p. Adrianny Skirmunt przygotowała dramatyczne czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

10 VI

- uczniowie z klasy 1ab pod opieką p. Małgorzaty Kuźmy uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Bibliotece British Council.

10 – 30 VI

- egzaminy zawodowe.

13 VI

- p. Dorota Kwiatkowska-Ryszewska zorganizowała Szkolny Konkurs o Krajach Obszaru Niemieckojęzycznego.

15 VI

- ukazał się ostatni w tym roku szkolnym, a 44  z kolei numer szkolnej gazetki „Szuflada”.

- p. Anna Piotrowska zorganizowała II Turniej Przyrodniczy dla uczniów klas pierwszych Technikum.

18 – 19 VI

- Święto Saskiej Kępy w 100 rocznicę przyłączenia do Warszawy – prezentacja szkoły, występy teatru N.O.R.A. i zespołu MUTACJA.

20 VI

- klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna ZS nr 37.

23 VI

- plenarna Rada Pedagogiczna zatwierdzająca wyniki klasyfikacji i podsumowująca rok szkolny 2015/2016.

24 VI

- uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

 

 

 

maj  2016

4 – 25 V

- EGAMINY MATURALNE - pisemne i ustne.

14 V

- Teatr N.O.R.A. wystąpił na VII Dzielnicowym Festiwalu „PRAGnienie czytaniA” z koncertem piosenek francuskich, hiszpańskich i rosyjskich.

17 V

- dyrektor Alicja Puszkarska uczestniczyła w XVII Konferencji Okrągłego Stołu: Polska w drodze do społeczeństwa informacyjnego, pod hasłem: ”Przedsiębiorczość w obszarze ICT na rzecz zmian społecznych”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich     w ramach obchodów ŚDTiSI w Sejmie RP.

20 V

- uczniowie klasy 3b w ramach doradztwa zawodowego uczestniczyli w zorganizowanych przez p. Teresę Zarębę zajęciach mających na celu zapoznanie się z międzynarodowym rynkiem pracy.

21 V

- Teatr N.O.R.A. dał dwa koncerty wokalne w czasie festynu „Jak dobrze mieć sąsiada”, zorganizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej na Osiedlu Dudziarska.

23 V

- uczniowie klasy 1La wzięli udział w spotkaniu z p. Martyną Kwiatkowską, koordynatorką projektów Fundacji dla Demokracji w Tadżykistanie.

24 V

- zebrania informacyjne dla rodziców wszystkich poziomów klas.

28 V

- odbył się Memoriał im. Bogusława Ulatowskiego w podnoszeniu ciężarów.

 

 

 

kwiecień 2016

4 IV

- w ramach profilaktyki antynarkotykowej w klasach pierwszych odbyły się zajęcia ze Strażą Miejską na temat tzw. ”dopalaczy”.

 

6 IV

Ś W I Ę T O  S Z K O Ł Y

95 – lecie Technikum Łączności im. prof. dr inż. Janusza Groszkowskiego

20-lecie Liceum Ogólnokształcącego im. Agnieszki Osieckiej

Obchody Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego.

X Ogólnopolskie Spotkanie Uczniów i Nauczycieli Szkół Łączności pod hasłem: „Przedsiębiorczość w ITC na rzecz zmian społecznych”

 

9 IV

-Teatr N.O.R.A. wystąpił w czasie uroczystej sesji Rady Dzielnicy Pragi Południe poświęconej przyłączeniu do Warszawy Grochowa, Saskiej Kępy i Gocławia.

7 IV

- pani Aleksandra Bieniak zorganizowała próbną maturę z matematyki dla klas 4ab i 4d.

9 – 15 IV

- uczeń klasy 3Te Karol Janiszewski pod opieką p. Janusza Domalskiego uczestniczył w obradach Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego w Budapeszcie.

12 IV

- spotkanie informacyjne kierownictwa szkoły z  rodzicami i kandydatami do wszystkich typów szkół w naszym Zespole.

12 i 15 IV

- drużyna chłopców kierowana przez trenera Włodzimierza Kaptura zagrała w Mistrzostwach Dzielnicy w Piłce Nożnej.

16 IV

- na Szkolnym stadionie lekkoatletycznym odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna – I Wiosenny Test Coopera, zorganizowana przez p. Tadeusza Cygańskiego i obsługiwana przez grupę wolontariuszy, uczniów naszej szkoły.

19 IV

- kapituła szkolnej nagrody „Tytuł Naj…” za osiągnięcia w tym roku szkolnym przyznała dwa równorzędne miejsca : Karolinie Laksy z kl 3LO i Szymonowi Sówce z kl 4Td.

20 IV

- Szkolny Konkurs Piosenki Francuskiej przygotowali i zorganizowali p. Dorota Szpryngwald-Tafil i p. Krzysztof Konrad. I miejsce zdobyła Daria Śliwińska, II miejsce – Izabela Kwiatkowska, a miejsce III – Klaudia Polkowska.

21 IV

- uczniowie klasy 2La wzięli udział w zorganizowanym przez p. Adriannę Skirmunt III Spotkaniu Głośnego Czytania – tym razem „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

23 IV

- Klaudia Polkowska z klasy 2La zdobyła pierwsze miejsce na I Wilanowskim Festiwalu Piosenki Filmowej „Filmosenki 2016”.

24 IV

- młodzież z naszej szkoły pomagała w organizacji Narodowego Święta Biegania „Orlen Warsaw Marathon”.

25 IV

- grupa dziewcząt z klasy 2La uczestniczyła w konkursie wokalnym „Rozwiń talent” w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej. Daria Śliwińska zajęła II miejsce, a dwa zespoły wokalne wyróżnienia.

- Karolina Bogacka i Daria Śliwińska wystąpiły w finale V Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Cantato Cantare”.

29 IV

- uroczyste zakończenie zajęć dydaktycznych i wręczenie świadectw ukończenia szkoły uczniom klas maturalnych.

 

 

marzec  2016

2 III
- uczniowie z klasy 3e i 3b wzięli udział w prezentacji szkoły na targach AUTOMATICON.

3 III
- dla chętnych uczniów z klas czwartych Technikum odbył się egzamin potwierdzający uprawnienia 1 kV

8 – 9 III
- Turniej Zawodów w Zespole Szkół przy ul. Saskiej. Prezentacja zawodów, w których kształcimy w naszej szkole została przygotowana pod kierunkiem p. Ewy Jędrzejczak i p. Zdzisława Wocha.
- szkolna drużyna chłopców prowadzona przez p. Kamila Jeża rozpoczęła serię meczów w ramach Mistrzostw Dzielnicy w Piłce Siatkowej.

10 III
- reprezentacja klas pierwszych uczestniczyła w konkursie matematyczno-fizycznym „MATFINEK” w LO im. Adama Mickiewicza,  pod opieką p. Barbary Tumanowicz.

11 III
- drużyna siatkarska zagrała następny mecz w ramach Mistrzostw Dzielnicy.

14 III
- w ramach zajęć doradztwa edukacyjno zawodowego p. Teresa Zaręba zorganizowała warsztaty dla klas maturalnych, przeprowadzone przez trenerów z Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania.

14 – 15 III
- firma TELTECH po raz kolejny  przeprowadziła dla młodzieży naszej szkoły wykład i warsztaty z zakresu transmisji światłowodowej.

16 III
- w ramach Dni Otwartych odbyło się spotkanie informacyjne kierownictwa szkoły z rodzicami i kandydatami do LO, TŁ i ZSZ.

17 III
- uczniowie klasy 4ab i 4d uczestniczyli w III. spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego, gdzie pod kierunkiem p. Doroty Ochijewicz i p Moniki Chałowskiej rozmawiali o książce i filmie Macieja Pieprzycy pt.: „Chce się żyć”.
- uczniowie klasy 2e z p. Krzysztofem Wilkowskim byli w kinie.
- uczniowie klasy 4c pod opieką p. Elżbiety Rejniak zwiedzała Muzeum Historii Żydów Polskich.

18 III
- zakończenie akcji „Dobra Loteria” – świątecznej zbiórki żywności na rzecz uczniów naszej szkoły, będących w trudnej sytuacji materialnej.                                                                                      

21 III
- uczniowie z klas 2ab i 2d wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy z elektroniki i elektroniki.

23 III
- grupa młodzieży z klas: 2e, 3c i 1f pod opieką p. Małgorzaty Kuzmy uczestniczyła w lekcji bibliotecznej i obejrzała film w wersji oryginalnej w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury,
- uczniowie klasy 3b z p. Katarzyną Topczewską byli na wykładzie i filmie pt. „Podróże z pasją”.
- na dużej przerwie w pokoju nauczycielskim odbyło się „spotkanie wielkanocne”.

24 – 29 III
- wiosenna przerwa świąteczna

31 III
- zebranie informacyjne dla rodziców wszystkich klas.

 

 

 

luty  2016

1 – 14 II
-
ferie zimowe.

15 II
-
początek II semestru.
-
Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne walentynki”, w ramach których wystąpił zespół disco-polo LATEX.

16 II
-
uczniowie klas drugich mieli zajęcia z profilaktyki zdrowia.

17 II
 - uczniowie klasy 1La, pod opieką p. Piotra Kopki i p. Anny Trusewicz uczestniczyli w lekcji historii pt.”Po drugiej stronie muru” w Muzeum Historii Żydów Polskich.

18 II
- apel podsumowujący I semestr.
- zajęcia z profilaktyki zdrowia dla klas 2c i 2f.

19 II
- uczniowie klasy 2La z p. Piotrem Kopką i p. Anną Trusewicz byli w Muzeum Historii Żydów Polskich na spotkaniu z p. Barbarą Górą – świadkiem historii.

22 – 24 II
- REKOLEKCJE
-
wykłady i warsztaty prowadzone przez doktorantów z Uniwersytetu Warszawskiego dla uczniów:

22.02. – p. Katarzyna Jaworska - „Jak zbawić świat… metodą naukową” .
- p. Anna Halicka – „Realizm w literaturze”.

23.02. – p. Anna Perzyńska – „Granice interpretacji”.
- p. Anna Kujawska-Kot – warsztat interpretacji porównawczej „Czy marionetka/kukiełka może mieć twarz ludzką?”. 

24.02. – p. Helena Markowska – „Jak działa wiersz”.

25 – 27 II
-
XXV Międzynarodowe Targi Edukacyjne PERSPEKTYWY 2016 w PKiN. Prezentację Szkoły zorganizowała i prowadziła grupa uczniów i nauczycieli pod przewodem koordynatorki działań na rzecz promocji szkoły, p. Ewy Jędrzejczak.

28 II
-
w ramach projektu międzyszkolnych zajęć edukacji kulturalnej ZAMEK Biura Edukacji urzędu m.st. Warszawy zainaugurowany został cykl warsztatów wokalno-aktorskich teatru MUTACJA dla młodzieży szkół ponadpodstawowych z Warszawy i okolic. Organizatorem projektu jest p. Krzysztof Kosowski.

 

 

 

 

styczeń  2016

5 I
- Piotr Głażewski z klasy 3b, jako jedyny przedstawiciel szkół ponad gimnazjalnych w Polsce, został stypendystą Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

7 - 13 I
- próbne matury z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

8, 10, 12, 15 I
- Szkolny Teatr N.O.R.A w ramach noworocznej trasy koncertowej wystąpił z programem „Christmas, christmas” w Sali kolumnowej naszej szkoły, PROM Kultury Saska Kępa, Domu Pomocy Społecznej dla Seniorów przy ul. Paca oraz Centrum Promocji Kultury przy ulicy Podskarbińskiej.

13 I
- uczniowie z klas 1ab, 1d, 1e, 2c, 2e, 3e i 3La pod opieką trenera Tadeusza Cygańskiego wzięli udział w Mistrzostwach Dzielnicy w piłce koszykowej.

14, 15 I
- egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe – część pisemna i praktyczna.

19 I
- II Spotkanie głośnego czytania książek.

24 I
-
7 uczniów zakwalifikowało się do II etapu konkursu filmowego „Młodzi o Warszawie”, zorganizowanego przez fundację  „Instytut Innowacji”  i wzięło udział w warsztatach aktorskich oraz pisania scenariusza i jego filmowej realizacji. Opiekunką tego projektu jest p. Monika Chałowska.

27 I
- plenarna Rada Pedagogiczne – podsumowanie I semestru.
-
zebrania z rodzicami uczniów wszystkich poziomów klasowych.

28 I
-
STUDNIÓWKA w hotelu „Venecia Palace” w Michałowicach.
-
Zrzeszenie Uczniów Polskich zorganizowało w Sali kolumnowej wykład, prelegent dr Andrzej Matuszewski przygotował wykład pt.”Amor Patriae Nostra Lex”.

29 I
- uczniowie klasy 2F pod opieką wychowawcy p. Piotra Kopki byłi w kinie.

KONIEC I SEMESTRU

30 I
-
11 uczniów pod opieką p. Anny Piotrowskiej było wolontariuszami na Balu Integracyjnym      w Sali Areny Ursynów – brali udział w organizacji i opiekowali się osobami niepełnosprawnymi.

1-14 II
- ferie zimowe

 

 

 

 

grudzień 2015

2 XII

- w Sali szermierczej odbyły się zawody sportowe o Mistrzostwo Dzielnicy Praga Południe w Tenisie Stołowym dla szkół podstawowych i gimnazjów. Organizatorami imprezy byli trenerzy Włodzimierz Kaptur i Tadeusz Cygański. Sędziowali uczniowie z klasy 1d i 1e. Oprawę artystyczną zapewnił występ teatru N.O.R.A.

4 XII

- uczniowie klasy 2d i 3d pod opieką p. Doroty Kołacińskiej i Doroty Ochijewicz były w kinie na współczesnej ekranizacji „Makbeta”.

5 XII

- UKS „Impuls–Warszawa” zorganizował III Otwarte Mikołajkowe Mistrzostwa w Podnoszeniu Ciężarów i finał Warszawskiej Ligi Juniorów.

8 XII

- pod hasłem „ Ja Wam dam szkołę” odbyło się II spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, poświęcone książce i filmowi pt.”Stowarzyszenie umarłych poetów”. Dyskusję poprowadziła p. Adrianna Skirmunt.

11 XII

- uczniowie klasy 4d uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych na SGGW, przygotowujących do egzaminu zawodowego.

12 XII

- w ramach trasy koncertowej „Christmas, christmas” Teatr N.O.R.A wystąpił w trakcie dzielnicowej imprezy świątecznej „Wspólne kolędowanie” na Pl. Szembeka.

15 XII

- uczniowie klasy 3b i 1La pod opieką p. Doroty Ochijewicz i Moniki Grobelny byli w kinie na „Makbecie”.

- przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i uczniowie klasy 2e pod opieką p. Ryszarda Filipowicza uczestniczyli w konferencji i debacie pt. „Jakiej przestrzeni szkolnej potrzebujemy?”, zorganizowanej w ramach programu „Rozprzestrzeń szkołę” w Muzeum Sztuki Współczesnej.

16 XII

- odbył się koncert świąteczny Teatru N.O.R.A. w Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie.

17 XII

- uczniowie klasy 1d i 1e z wychowawcami, p. Anną Trusewicz i Kamilem Jeżem w ramach programu integracyjnego byli w kinie.

18 XII

- odbył się Finał akcji „Dobra Loteria”, której celem jest pomoc świąteczna dla uczniów naszej szkoły, organizowanej corocznie przez wolontariuszy pod opieką p. Anny Piotrowskiej,                                

- Trójki klasowe wzięły udział w dyskusji na temat problemów szkolnych, zorganizowanej w Sali Kolumnowej.

21 XII

- ukazał się nowy, świąteczny numer gazetki szkolnej „Szuflada”, wydawanej pod redakcją p. Doroty Ochijewicz i Ewy Jędrzejczak.

22 XII

- koniec semestru I dla klas maturalnych.

- zebrania informacyjne dla rodziców klas wszystkich poziomów i szkół.

- klasowe spotkania wigilijne.

- odbył się kolicznościowy koncert Teatru N.O.R.A. i spotkanie opłatkowe dla wszystkich obecnych i byłych pracowników szkoły.

23 XII 2015  -  3 I 2016

- zimowa przerwa świąteczna

 

 

listopad 2015

3 i 4 XI

- w ramach projektu „Młodzi w Warszawie” p. Monika Chałowska zorganizowała dla uczniów klas pierwszych zajęcia z aktorstwa i pisania scenariusza filmu o Warszawie.

4 XI

- uczniowie z klas: 1d, 3d, 3e, 2La, 2f, 2ab i 3La pod opieką trenera Włodzimierza Kaptura uczestniczyli w Mistrzostwach Dzielnicy w Piłce Ręcznej Chłopców.

6 XI

- pielęgniarka szkolna przeprowadziła w klasach trzecich zajęcia z profilaktyki zdrowia, dotyczące zasad zdrowego odżywiania, nadciśnienia i dopalaczy.

8-15 XI

- uczeń klasy 2c, Krzysztof Kurowicki, jako reprezentant Polski, uczestniczył w obradach Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego, które odbywały się w Berlinie.

9 XI

- w sali kolumnowej grupa miłośników literatury zorganizowała I Spotkanie głośnego czytania książek – tym razem były to „Sklepy Cynamonowe” Brunona Schulza.

10 XI

- odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości, zorganizowana przez p Krzysztofa Wilkowskiego i Piotra Kopkę oraz ogłoszenie wyników konkursu „Niepodległość 11.XI.1918”.

- uczniowie klasy 1c z wychowawczynią, p. Ewą Kuraszkiewicz byli w kinie.

- uczniowie klasy 1e pod opieką p. Moniki Chałowskiej uczestniczyli w lekcji muzealnej pt.
”W blaskach średniowiecza”.

12 XI

- uczniowie z klas: 1c, 1d, 2f i 4d pod opieką trenera Arkadiusza Strzelczyka wzięli udział w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w konkurencji podnoszenia ciężarów.

18 XI

- p. Tadeusz Cygański zorganizował po raz pierwszy w naszej szkole I. Jesienny Test Coopera, w którym wzięło udział 28 uczestników.

- p. Małgorzata Kuźma opracowała i przeprowadziła konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii.

20 XI

- uczniowie klasy 3b z wychowawczynią, p. Katarzyną Topczewską byli w kinie.

21 XI

- uczniowie-wolontariusze pod opieką p. Anny Piotrowskiej pracowali w ośrodku dla ofiar przemocy w rodzinie „DOM” przy ul Walecznych.

22 XI

- Kamila Bogacka, Klaudia Podbielska z 2La i Izabela Kwiatkowska z 3La (wyróżnienie za wykonanie utworu z języku francuskim) wzięły udział w Warszawskim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „JoseSong 2015”.

23 XI

- uczniowie klasy 2e pod opieką p. Ryszarda Filipowicza uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu „Rozprzestrzeń szkołę”.

25 XI

- odbyła się kolejna edycja IV Turnieju „trójek siatkarskich” o puchar przechodni Dyrektora ZS nr 37, zorganizowana przez p. Kamila Jeża. Zwyciężyła drużyna z klasy 2c.

26 XI

- 27 uczniów klas pierwszych wzięło udział w I. etapie dzielnicowego konkursu matematyczno-fizycznego „MATFINEK”. Organizatorem w naszej szkole była p. Barbara Tumanowicz.

26 – 27 XI

- w ramach promocji szkoły ekipa uczniów i nauczycieli zaprezentowała naszą szkołę w czasie „Dni otwartych” w Centrum Kształcenia Praktycznego.

29 XI

- Teatr N.O.R.A. (artystki z klasy 2La) dał koncert kolęd i piosenek Agnieszki Osieckiej na scenie Warszawskiego Jarmarku Świątecznego przy Stadionie Narodowym.

 

 

październik 2015

1 X

- Jesienny Dzień Sportu i Rekreacji –„ Pierwszaki Na Start”. Impreza sportowa, zorganizowana przez Zespół Wychowania Fizycznego dla uczniów klas pierwszych. Zwycięskie zespoły to reprezentanci klas: 1ab, 1e i 1d.

2 X

- dzień wolny od zajęć dydaktycznych – konsultacje indywidualne.

2, 3, 4 X

- wycieczka integracyjna dla nauczycieli i pracowników szkoły do Wrocławia i okolic.

4 X

- artystki ze Szkolnego Teatru N.O.R.A. (2la i 3La) wystąpiły na Festiwalu Książki dla Dzieci i Młodzieży, gdzie zaśpiewały piosenki francuskie i Agnieszki Osieckiej.

5 X

- uczniowie klasy 2La z p. Dorotą Szpryngwald-Tafil uczestniczyli w przesłuchaniach do VIII Przeglądu Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej „Taką nas ścieżką poprowadź 2015”.

6 X

- finał kampanii zbierania funduszy dla osób chorych terminalnie „Pola nadziei”. Uczniowie i nauczyciele (p. Elżbieta Rejniak i p. Iwona Brynda) pod opieką wieloletniej organizatorki akcji, p. Teresy Zaręby,  po raz kolejny posadzili na trawnikach szkolnych cebulki żonkili.

7 X

- prezentacja dla młodzieży z klas maturalnych pt. „Możliwości studiowania za granicą”.

9 X

- uczniowie klasy 1d wraz z wychowawczynią, p. Anną Trusewicz uczestniczyli w zajęciach integracyjnych team building w Powsinie.

10 X

- VIII Przegląd Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej poprowadź…„Taką nas ścieżką poprowadź 2015” pod dyrekcją p. Krzysztofa Konrada-Kosowskiego. Koncert galowy oraz rozdanie nagród i wyróżnień odbyły się w Sali widowiskowej Promu Kultury Saska Kępa

13 X

- odbyły się Prawybory parlamentarne pod hasłem: ”Młodzi głosują”. Organizatorzy: p. Piotr Kopka wraz z uczniami  klas 1La i 2La przy współpracy Centrum Edukacji Europejskiej.

- uczniowie klasy 4ab z p. Ryszardem Filipowiczem uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat sztuki XX i XXI wieku w Muzeum Narodowym.

14 X

- Dzień Edukacji Narodowej (wolny od zajęć edukacyjnych)  

15 X

- RoboTy – inauguracja zajęć pozalekcyjnych dla fanów elektroniki, mechaniki i programowania, zorganizowanych przez p. Adama Bojanowskiego.

16 X

- Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych, uświetniona występem artystów Szkolnego Teatru N.O.R.A

18 – 23 X

Zielona szkoła z elementami turystyki górskiej w Sromowcach. Opiekunami młodzieży byli p. Anna Trusewicz i p. Tadeusz Cygański.

18 – 24 X

- grupa uczniów pod opieką p. Janusza Domalskiego wzięła udział w VI Naukowym Kongresie Młodzieży „INVESTIGA”, który odbył się w Madrycie. Nasza delegacja spotkała się również z ambasadorem RP.

19 X

- pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

19 – 20 X

- w ramach edukacji prawnej klas pierwszych odbyły się zajęcia ze strażą miejską na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich.

20 X

- Przemysław Budek, zawodnik UKS IMPULS-Warszawa i  wychowanek trenera Arkadiusza Strzelczyka zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Europy w podnoszeniu Ciężarów w Kłajpedzie.

- uczniowie klasy 4d z wychowawczynią p. Moniką Chałowską uczestniczyli w lekcji muzealnej pt.”Polska sztuka współczesna” w Muzeum Narodowym.                                                                

- w ramach Praskich Dni Kariery chętni uczniowie spotkali się z instruktorami
doradztwa zawodowego.

21 X

- pan Krzysztof Konrad-Kosowski otrzymał I nagrodę VI edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2015 - za pomysł, projekt i realizację Przeglądu Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej „Taką nas ścieżką poprowadź…”.

- uczniowie klasy 1La z wychowawczynią, p. Moniką Grobelny wzięli udział w spotkaniu w kinie Atlantic z okazji 79 rocznicy urodzin Agnieszki Osieckiej, które uświetnił koncert Szkolnego Teatru N.O.R.A.

23 X

- odbył się Szkolny etap LXII Olimpiady Wiedzy Technicznej, zorganizowany przez p. Wojciecha Spytkowskiego. Udział wzięło 16 uczniów z  klas 3a, 3d i 4a. Do następnego etapu zakwalifikowało się 5 uczestników.

26 X

- uczniowie klas maturalnych wysłuchali pogadanki na temat nadciśnienia i dopalaczy.

27 X

- uczniowie klasy 2e z p. Ryszardem Filipowiczem uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu „Rozprzestrzeń szkołę”.

- artystki ze Szkolnego Teatru N.O.R.A. wystąpiły w Dziennym Domu Opieki Społecznej dla Seniorów.

28 X

- uczniowie z klas 1c, 2f, 4d i 3d – uczestnicy zajęć p. Arkadiusza Strzelczyka, wzięli udział w zawodach w podnoszeniu ciężarów.

- uczniowie klas 4d z p. Moniką Chałowską i 2ab z p. Lilianą Jędrzejczak byli w kinie na filmie pt.”Panie Dulskie”.

29 X

- uczniowie klas 1La i 1zsz, w ramach programu „Nastolatek w samorządzie”, uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez wydział polityki społecznej Urzędu m.st. Warszawy.

- uczniowie Kamil Dudzic i Bogumił Olczak z klasy 2e otrzymali pochwałę Dyrektora ZS nr 37 za aktywny udział w organizacji i przeprowadzeniu ślubowania klas pierwszych.

- uczniowie klasy 3La z p. Elżbietą Kołodziejską byli na filmie pt.”Panie Dulskie”.

30 X 

- Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę halloweenową w przebieranki oraz sesję zdjęciową dla chętnych.                                                                                                                                  

- uczniowie klasy 2f z p. Piotrem Kopką byli na filmie pt. „Legenda”

 

 

wrzesień 2015

1 IX

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 

2 - 11 IX

- zajęcia integracyjne dla uczniów i wychowawców klas pierwszych, prowadzone przez p.p. pedagog Teresę Zarębę i psycholog Annę Trusewicz

4 IX

- Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz używanych podręczników szkolnych

8 IX

- Koncert Szkolnego Teatru N.O.R.A. dla uczniów klas pierwszych

- spotkania z rodzicami

10 IX

- uczniowie klasy 3Loa z p. Elżbietą Kołodziejską i 4Tc z p. Barbarą Tumanowicz uczestniczyli w Warszawskim Salonie Maturzystów „Perspektywy 2015” w PKiN

- zebranie informacyjne dyrekcji szkoły z rodzicami uczniów klas maturalnyc.

17 IX

- Mityng finałowy „Praskich czwartków lekkoatletycznych”, zorganizowanych przez Zespół Wychowania Fizycznego pod kierunkiem p. Tadeusza Cygańskiego i UKS „IMPULS-Warszawa”

23 IX

- uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami pod kierunkiem p. Ryszarda Filipowicz uczestniczyli w zajęciach strzeleckich oraz zwiedzili park militariów na terenie jednostki wojskowej w Rembertowie

- grupa uczniów z klas: 1c, 2ab i 3b wzięła udział w Mistrzostwach Dzielnicy w Biegach Przełajowych

25 IX

- uczniowie klasy 2LOa pod opieką p. Doroty Szpryngwald Tafil i p. Janusza Domańskiego zwiedziła wnętrza pałacu w Wilanowie

26 IX

- artystki ze Szkolnego Teatru N.O.R.A. (z kl.2La i 3La) śpiewając piosenki Agnieszki Osieckiej oraz utwory francuskie uświetniły występem Festiwal Książki dla Dzieci

29 IX

- uczniowie wybierali przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego – większością głosów został nim Tomasz Karpiński z klasy 2e

30 IX

- pani pedagog Teresa Zaręba przeprowadziła zajęcia z doradztwa edukacyjno-zawodowego w klasach1La i 1e.

 

 

 

 

 

K A L E N D A R I U M

ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

 

czerwiec 2015

1 VI

- Dzień Sportu -chętni mogli wziąć udział w różnych grach i zawodach sportowych.                                                                                                                                    

- rozpoczęła się rekrutacja do udziału w VIII Przeglądzie Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej „Taką nas ścieżką poprowadź 2015

3 VI

- zakończyła się akcja zbierania książek dla hospicjów, szpitali i przychodni dziecięcych, w której nasza szkoła zebrała 112 pozycji.

- uczniowie klasy 1f pod opieką wychowawcy, p. Piotra Kopki i psychologa p. Anny Trusewicz, w ramach zajęć integracyjnych była na Team Building w Powsinie.

5 VI

- dzień wolny od zajęć dydaktycznych – indywidualne konsultacje z nauczycielami.

6 VI

- uczennice klas artystycznych wzięły udział w VI Festiwalu Piosenki Francuskiej i Hiszpańskiej - Karolina Kwiatkowska wyśpiewała I nagrodę, a Karolina Bogacka wyróżnienie.                                                                                                                                                        

8 VI

- Aneta Wysokińska z kl. 2La zdobyła I miejsce, a Daria Śliwińska z 1La – III w finale IV Mazowieckiego Lingwistycznego Konkursu Wokalnego „Canto Cantare u Hetmana”(XLVI LO) w kategorii piosenki nie anglojęzycznej                                   

- odbył się Przyrodniczy Turniej Klas Pierwszych, zorganizowany przez p. Annę Piotrowską.

9 – 22 VI

- egzaminy zawodowe.

- pani Anna Piotrowska z grupą wolontariuszy pomagała w organizacji i opiece nad uczestnikami pikniku w Szkole Specjalnej przy ul. Szczęśliwickiej

10 VI

- Szkolny Teatr N.O.R.A. wystąpił z programem dla seniorów w Domu Opieki Społecznej przy ul. Paca.

11 VI

- odbył się II Miting Praskich Czwartków Lekkoatletycznych

26 VI

- Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015.

 

 

maj 2015

4 - 22 V

- pisemne i ustne egzaminy maturalne.

4,5,6 V

- dni wolne od zajęć dydaktycznych.

11 V

- uczniowie klasy 1ab z p. Małgorzatą Kuźmą uczestniczyli w zajęciach w Bibliotece Publicznej British Council.

- uczniowie klasy 1La uczestniczyli w warsztatach „Nastolatek w samorządzie”.

13 V

- grupa uczniów pod opieką p. Anny Trusewicz uczestniczyła w XVI Konferencji Okrągłego Stołu „Polska w drodze do społeczeństwa informacyjnego”, która odbyła się w Sejmie RP.

- na Szkolnym Stadionie Lekkoatletycznym odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy klas V i VI szkół w 4-boju lekkoatletycznym.

19 V

- odbyły się zebrania z rodzicami

20 V

- uczniowie klasy 1c z p. Anną Piotrowska poznawali technologie XXI wieku w Muzeum Techniki.

23 V

- grupa uczniów i nauczycieli wzięła udział w jubileuszowym X. Święcie Saskiej Kępy.

27 V

- odbył się finał VI. Turnieju Zawodów, na którym nasze Technikum otrzymało wyróżnienie za prezentację zawodu technik teleinformatyk i technik telekomunikacji

28 V

- uczniowie klasy 1ab pod kierunkiem p. Liliany Jędrzejczak uczestniczyli w warsztatach przygotowujących do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie - E2

- I mityngiem lekkoatletycznym zainaugurowano Praskie Czwartki Lekkoatletyczne dla młodzieży gimnazjów Pragi-Południe

29 V

- uczniowie klasy 2a pod kierunkiem p. Liliany Jędrzejczak uczestniczyli w warsztatach przygotowujących do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie - E2

 

 

 

kwiecień 2015

2 – 7 IV 2015 r.

- wiosenna przerwa świąteczna.

14 IV 2015 r.

- spotkanie informacyjne kierownictwa szkoły oraz przedstawicieli firmy TELTECH  z rodzicami i kandydatami do Liceum, Technikum i ZSZ.

17 IV 2015 r.

- uczniowie klasy 1LOa z p.Dorotą Szpryngwald-Tafil i p.Piotrem Kopką uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Żydów Polskich.

- uczniowie klasy 2LOa z p. Elżbietą Kołodziejczyk odbyli lekcję muzealną w Muzeum Sztuki Współczesnej, poświęconą Andrzejowi Wróblewskiemu.

21 IV 2015 r.

- drużyna piłkarska z trenerem Włodzimierzem Kapturem zagrała w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe w Piłce Nożnej.

24 IV 2015 r.

- uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych i rozdanie świadectw ukończenia szkoły tegorocznym abiturientom klas 3LOa, 3LOs, 4Tac i 4Td.

- uczniowie klasy 1e pod opieką p. Barbary Tumanowicz odbyli lekcję muzealną w Muzeum Sztuki Współczesnej.

28 IV 2015 r.

- Dzień Otwarty dla rodziców wszystkich klas.

28 – 29 IV 2015 r.

- w ramach akcji Lekkoatletyczna Wiosna w „Łączności” organizowanej przez szkołę wraz      z UKS „IMPULS-Warszawa” dla gimnazjalistów i uczniów starszych klas podstawówek odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy dla Gimnazjów, sędziowane przez naszych młodych wolontariuszy.

29 IV 2015 r.

- uczniowie klasy 1f z p. Piotrem Kopką uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Żydów Polskch.

 

 

 

marzec 2015 r.

1 III 2015 r.

- Międzyszkolny Uczniowski Teatr Amatorski MUTACJA, prowadzony przez p. Krzysztofa Kondrata i p. Borysa Somerschafa w ramach warsztatów teatralno-muzycznych wystawił w Centrum Promocji Kultury Saska Kępa spektakl  pt.” Kadry z Osiecką”

3 III 2015 r.

- zebrania z rodzicami wszystkich poziomów klas.

5 III 2015 r.

- 6 dwuosobowych drużyn z klas pierwszych Technikum wzięło udział w finale konkursu „Rozrywki matematyczne 2015”. Nagrody otrzymali uczniowie z klas 1d i 1e.

6 III 2015 r.

- uczniowie klas: 3Td, 2Td i 1e pod opieką p. Małgorzaty Kuźmy startowali w I etapie Konkursie Języka Rosyjskiego „Zrozumieć Rosję”, zorganizowanego przez Młodzieżową Radę Dzielnicy Ochota oraz Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury. Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie klasy 1e: Konrad Kobrzak i Adrian Giruć.

- w konkursie wokalnym  festiwalu „Rozwiń talent” uczestniczyła młodzież z teatru N.O.R.A.  Agata Wysokińska zdobyła II miejsce, Izabela Kwiatkowska – III miejsce, a Karolina Bogacka – wyróżnienie.

10 III 2015 r.

- spotkanie informacyjne kierownictwa szkoły z rodzicami i kandydatami do Technikum, Liceum i ZSZ.

12 III 2015 r.

- w Dzielnicowym Konkursie Matematyczno-Fizycznym „MATFINEK”, organizowanym corocznie przez LO im.A.Mickiewicza, nasza drużyna w składzie: Kacper Goleń (1d), Konrad Kobrzak (1e), Paweł Osipczuk (1e), Wiktor  Stanisławski (1f),  zajęła II miejsce. W zadaniu pozakonkursowym pokonaliśmy zwycięską drużynę wynikiem 9:1.  Uczniów przygotowała p. Barbara Tumanowicz.

13 III 2015 r.

- Kasia Tworek  z kl. 2LOa zdobyła I miejsce w Konkursie pt.”Niezwykłą liczba Pi” w kategorii praca plastyczna.

16 III 2015 r.

 -pani Dyrektor Alicja Puszkarska wraz z przedstawicielami firm TELTECH i CISCO wzięła udział w konferencji poświęconej prezentacji szkół zawodowych i współpracy z pracodawcami.

17 – 18III 2015 r.

- uczniowie klasy 4Td: Rafał Wolski, Jan Śliwiński, Jan Gumowski, Dawid Kaniewski i z klasy Ie Dominik Olczak zaprezentowali nasze Technikum w Turnieju Zawodów zorganizowanym dla klas drugich gimnazjalnych w ZS 21.

19 III 2015 r.

- artystki ze Szkolnego Teatru N.O.R.A uświetniły występem 85. imieniny pana Józefa Wilkonia, wybitnego artysty malarza, scenografa i ilustratora, zorganizowane w kinie Atlantic.

20 III 2015 r.

                                                                   ŚWIĘTO SZKOŁY

Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego.

IX Ogólnopolskie Spotkanie Uczniów i Nauczycieli Szkół Łączności pod hasłem: ”Telekomunikacja i technologie informacyjne wdrażają postęp”

 

od III 2015 r.

- w ramach akcji Agencji Rynku Rolnego „Jabłko dla ucznia” młodzież może się częstować owocami.

31 III 2015 r.

- próbna matura z matematyki dla klas czwartych Technikum.

 

 

 

 

 

luty  2015

6 II 2015 r.

- odbyły się zajęcia z policją, dotyczące odpowiedzialności prawnej młodzieży – uczestniczyli uczniowie klasy: 2Tab, 3Tab. 2La

- uczniowie klasy 2Tc byli na wycieczce w Łodzi w fabryce firmy DELL i Muzeum Kinematografii. Opiekunowie: p. E.Rejniak, p. A.Chądzyński, p. M.Polak.

- rozpoczęły się badania przesiewowe dla uczniów klas pierwszych, prowadzone przez pielęgniarkę szkolną.

7 II 2015 r.

- Samorząd Uczniowski i wolontariat szkolny zorganizował akcję pomocy dla bezdomnych zwierząt. Rozpoczęto zbiórkę rzeczy dla schroniska w Karabiewicach.

10 i 11 II 2015 r.

- odbyły się apele podsumowujące I semestr.

- uczniowie i nauczyciele przedstawili naszą ofertę edukacyjną na V Kiermaszu Edukacyjnym w Miejskim Gimnazjum w Zielonce

11 II 2015 r.

- Stowarzyszenie Elektryków Polskich zorganizowało dla chętnych uczniów klas trzecich i czwartych Technikum egzamin kwalifikacyjny, umożliwiający zdobycie świadectwa kwalifikacyjnego uprawniającego do pracy z  kV.

12 II 2015 r.

- odbył się szkolny etap konkursu „Rozrywki matematyczne” dla uczniów szkół ponad gimnazjalnych. Wzięło w nim udział 18 drużyn z klas pierwszych i drugich Technikum. Koordynatorem była p. Barbara Tumanowicz.

13 II 2015 r.

- uczniowie klasy  4Td uczestniczyła w warsztatach pt. „Sztuka autoprezentacji”, zorganizowanych przez p. Teresę Zarębę w ramach programu doradztwa edukacyjno-zawodowego.

- Samorząd Uczniowski zorganizował Walentynkowy Koncert Życzeń.

12 – 16 II 2015 r.

- panie Anna Michałowska i Aleksandra Bieniak wzięły udział w Ogólnopolskiej Konferencji Nauczycieli Matematyki w Zakopanem.

19 II 2015 r.

- grupa uczniów klas trzecich i czwartych Technikum pod opieką p. Jolanty Leleń i p. Grzegorza Kosmali była na Dniach Otwartych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, zapoznając się z ofertą edukacyjną uczelni

20 II 2015 r.

- w ramach programu doradztwa edukacyjno-zawodowego klasy Liceum miały zajęcia pt. „Motywacja do nauki”.

21 i 23 II 2015 r.

 - odbył się egzamin zawodowy z kwalifikacji E-15

23 – 25 II 2015 r.

- Rekolekcje wielkopostne

26 – 28 II 2015 r.

- w ramach promocji szkoły uczniowie i nauczyciele wzięli udział w XXIII Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym PERSPEKTYWY 2015 w PKiN

 

styczeń 2015

6 I 2015 r.

- Teatr N.O,R.A  wystąpił w Klubie Kultury Saska Kępa z koncertem świąteczno-noworocznym i współczesnych pieśni bożonarodzeniowych, pod tytułem: „Tej nocy Anioł,,,”

8 I 2015 r.

- uczniowie klasy 3Td zdawali pisemny egzamin zawodowy z klasyfikacji E.15,

12 I 2015 r.

- Rafał Wolski z klasy 4Td i Rafał Łada z klasy 4Tac wzięli udział w wojewódzkim etapie Olimpiady EUROELEKTRA w Łodzi.

12 – 13 I 2015 r.

- Rady Klasyfikacyjne dla Liceum i Technikum.

 14 I 2015 r.

- Natalia Ojer  z klasy 1e zajęła II miejsce w II etapie (końcowym) Dzielnicowego Konkursu Języka Angielskiego dla Techników. Naszą szkołę reprezentowali też: D.Kuflikowski (1f) i J.Bogoryja-Zakrzewski (1d).

- uczniowie klasy 2Tc z wychowawczynią p. Elżbietą Rejniak uczestniczyli w lekcji muzealnej w Łazienkach.

15 I 2015 r.

- Plenarna Rada Pedagogiczna – zatwierdzenie wyników klasyfikacji i podsumowanie  I semestru. Zebrania semestralne z rodzicami uczniów wszystkich klas.

16 I 2015 r.

- próbny egzamin zawodowy dla klas czwartych Technikum.

- uczniowie klasy 1c z wychowawczynią p. Anną Piotrowską byli na spotkaniu integracyjnym w kręgielni

17 I 2015 r.

- Bal Studniówkowy dla uczniów klas kończących szkołę.

 - koniec I semestru

 19 – 30.01.2015 - ferie zimowe

 

 

grudzień 2014

 2 XII 2014 r.

 - grupa młodzieży z klas pierwszych wzięła udział w Konkursie Matematycznym „MATFINEK”

 3 XII 2014 r.

 - najlepsi szkolni angliści uczestniczyli w Konkursie Języka Angielskiego

 - reprezentacje klas rozegrały Turniej w Piłce Siatkowej o Puchar przechodni Dyrektora Szkoły.

- uczniowie klas 1Ta pod opieką p. Liliany Jędrzejczak byli na wykładzie o mikroprocesorach na Politechnice Warszawskiej.

4 XII 2014 r.

- klasy 1Td i 2Te były w kinie.

5 XII 2014 r.

- Samorząd Szkolny zorganizował „mikołajki”.

- w ramach obchodów Dni Techniki 10 uczniów z klas: 4Td i 3Tc wzięło udział w Spartakiadzie Informatycznej

6 XII 2014 r.

- ZS Nr 37 i UKS „IMPULS” były organizatorami i gospodarzami II Otwartych Mistrzostw w Podnoszeniu Ciężarów pod patronatem Burmistrza dzielnicy Praga Południe.

- oficjalne otwarto szkolne lodowisko na sezon 2014/2015.

 9 XII 2014 r.

- zebrania informacyjne dla rodziców wszystkich klas.

- uczniowie klas: 2Tc, 1La i 2Te mieli zajęcia z policją w ramach edukacji prawnej nieletnich.

12 XII 2014 r.

- szkolna pielęgniarka, p. Joanna Rynduch w klasach Liceum przeprowadziła pogadankę dotyczącą zdrowego odżywiania.

16 i 17 XII 2014 r.

- odbyły się próbne matury z języka polskiego i matematyki dla uczniów zdających w nowym systemie egzaminacyjnym.

19 XII 2014 r.

- Wigilie klasowe.

- spotkanie wigilijne pracowników i sympatyków szkoły.

- koncert kolęd w wykonaniu szkolnego teatru N.O.R.A.

22 XII 2014 r.– 2 I 2015 r.

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

 

listopad  2014

7 XI 2014 r.

- odbyły się szkolne obchody Święta Niepodległości zorganizowane przez p. Krzysztofa Wilkowskiego i p. Piotra Kopkę.

- klasy czwarte Technikum uczestniczyły w etapie szkolnym Olimpiady Wiedzy Technicznej EUROELEKTRA

8 XI 2014 r.

- z inicjatywy p. J. Dzieniewicza ruszył szkolny klub brydża sportowego.

13 XI 2014 r.

- OHP zorganizowały na terenie szkoły Giełdę Pracy dla młodzieży.

17 – 21XI 2014 r.

- 21 uczniów z pięciu klas w ramach „Zielonej szkoły” o programie turystyczno-sportowym wyjechało do Wisły  pod opieką pp.: T. Cygańskiego, K. Jeża i G. Rojka.

20 -21XI 2014 r.

- reprezentacja szkoły wraz z  p. Zdzisławem Wochem wzięła udział w Giełdzie Zawodów w Centrum Szkolenia Praktycznego.

21 XI 2014 r.

- grupa uczniów pod opieką p. Alicji Puszkarskiej uczestniczyła w zajęciach chemicznych w Centrum Nauki Kopernik.

24 XI 2014 r.

- wręczenie stypendium Prezesa Rady Ministrów uczniom Maćkowi Siwakowi z kl. 2Td  i Izabela Kwiatkowskiej z kl. II La.

- odbył się szkolny etap dzielnicowego Konkursu Języka Angielskiego, zorganizowany przez p. Janusza Domalskiego.

25 – 26XI 2014 r.

- próbne matury z języka polskiego i matematyki dla uczniów Technikum.

27 XI 2014 r.

- Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne „andrzejki”.

 

 październik 2014

1 X 2014 r.

- odbył się Jesienny Dzień Sportu i Rekreacji – „Pierwszaki na start”, zorganizowany przez zespół nauczycieli wychowania fizycznego dla uczniów klas pierwszych

2 , 3 i 6 X 2014 r.

- uczniowie klas 2Te, 2Ta i 1e pod opieką wychowawców byli w kinie, na filmie „Warszawa 44”

6 – 9 X 2014 r.

- w ramach corocznego programu AIESEC, p. Elżbieta Kołodziejska zorganizowała zajęcia z języka angielskiego, prowadzone przez zagranicznych studentów

6 – 15 X 2014 r.

- pod egidą pani pedagog Teresy Zaręby trwały akcje charytatywne „Góra grosza” i „Pola nadziei”, zakończone posadzeniem cebulek żonkili na trawnikach wokół szkoły

8 X 2014 r.

- uczniowie klasy 1c z wychowawczynią p. Anną Piotrowska spacerowali po Warszawie „Szlakiem Fryderyka Chopina”

9 X 2014 r.

- siedmiu zawodników pod opieką trenera Arkadiusza Strzelczyka wzięło udział w finale Mistrzostw Warszawy w podnoszeniu ciężarów

11 – 13 X 2014 r.

- grupa nauczycieli i pracowników szkoły była na wycieczce w Berlinie

14 X 2014 r.

Dzień Edukacji Narodowej

15 X 2014 r.

- w centrum Promocji Kultury przy ul. Brukselskiej miały miejsce przesłuchania Przeglądu Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej „Taką nas ścieżką poprowadź 2014”

17 X 2014 r.

W ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej odbyło się:

- uroczyste Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych

- koncert teatru N.O.R.A. oraz spotkanie obecnych i byłych nauczycieli i pracowników szkoły w klubie „Fikus”

20 X 2014 r.

- w ramach programu profilaktycznego „Wybieram odpowiedzialnie” pp pedagog Teresa Zaręba i psycholog Anna Trusewicz zorganizowały zajęcia ze Strażą Miejską na temat: „Edukacja prawna nastolatków” dla uczniów klas pierwszych

20 – 25 X 2014 r.

- grupa uczennic z Liceum i Technikum, pod opieką p. Janusza Domalskiego, uczestniczyła w II Międzynarodowym Kongresie Naukowym Młodzieży ‘INWESTIGA’ w Madrycie

22 X 2014 r.

- uczniowie klas artystycznych 1LOa i 2LOa wzięli udział w warsztatach wokalnych w Teatrze Powszechnym

23 X 2014 r.

- aktywiści i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w zorganizowanych przez p. Teresę Zarębę i p. Annę Trusewicz zajęciach integracyjnych

25 X 2014 r.

- Koncert Galowy VII Przeglądu Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej „Taką nas ścieżką poprowadź 2014” odbył się w sali widowiskowej Klubu Kultury „Saska Kępa”

27 X 2014 r.

- nasze Liceum Ogólnokształcące otrzymało Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy za program „Szkoła z pomysłem na kulturę”

oraz

Liceum i Technikum zdobyły Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnionych w ramach programu „Wars i Sawa”. Liderem tego projektu jest p. Dorota Ochijewicz

28 X 2014 r.

- zebrania informacyjne z rodzicami uczniów wszystkich klas

- pani Elżbieta Rejniak zorganizowała na naszej scenie spektakl pt. ”Dzieła wszystkie Szekspira”, wystawiony przez zespół Teatru Stara Prochownia

 

 

wrzesień 2014 r.

1 IX 2014 r.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

2 – 5 IX 2014 r.

- zajęcia integracyjne dla uczniów i wychowawców klas pierwszych, prowadzone przez p. pedagog Teresę Zarębę i p. psycholog Annę Trusewicz.

6 IX 2014 r.

- wszystkie klasy odpracowały zajęcia edukacyjne z dnia 13.X.2014r

- uczennice klasy 2LOa – laureatki konkursu Piosenki Francuskiej: Izabela Kwiatkowska (II miejsce) i Agata Wysokińska (wyróżnienie) wzięły udział w festiwalu muzycznym zorganizowanym przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy na Podzamczu.

 - Zespół N.O.R.A. uczestniczył w imprezie plenerowej, poświęconej 70 rocznicy Powstania Warszawskiego na pl. Szembeka.

9 IX 2014 r.

- koncert zespołu N.O.R.A. dla rodziców uczniów klas pierwszych.

- zebrania z rodzicami .

- spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców.

11 IX 2014 r.

- spotkanie informacyjne rodziców klas kończących z p. dyrektor Anną Michałowską oraz koordynatorami egzaminów: maturalnego – p. Aleksandrą Bieniak i zawodowego – p. Wojciechem Spytkowskim.

- zebrania rodziców z wychowawcami klas maturalnych.

- uczniowie klasy 3LOa i 3LOs pod opieką wychowawców p.p. Anny Trusewicz i Kamila Jeża odwiedziły „Salon maturzystów” – Perspektywy 2014” w PKiN.

- uczniowie klasy 3LOa odbyła lekcję muzealną pt. „Młoda Polska” w Muzeum Naroodopwym.

17 IX 2014 r.

- uczniowie klasy 2TC z wychowawczynią p. Elżbietą Rejniak uczestniczyła w lekcji muzealnej Pt. „Perła baroku” w Pałacu Wilanowskim.

18 IX 2014 r.

- Miting otwarcia Szkolnego Stadionu Lekkoatletycznego pod honorowym patronatem burmistrza dzielnicy Praga Południe, p. Tomasza Kucharskiego. Imprezę zorganizował i prowadził p. Tadeusz Cygański wraz z zespołem nauczycieli wychowania fizycznego.

22 IX – 5 X 2014 r.

- wizyta uczniów ze Szkoły Teleinformatyki z Ostrawy.

- uczniowie z klasy 1Td z p. Dorotą Kołacińską i 2Td z p. Dorotą Ochijewicz były w kinie, na filmie pt.: „Warszawa 44”.

24 i 26 IX 2014 r.

- uczniowie z klasy 2Td z p. Wojciechem Spytkowskim i klasy 2Ta z p. Lilianą Jędrzejczak uczestniczyły w wykładzie i prezentacji pt: „Fotonika XXI wieku” na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej.

 25 IX 2014 r.

- w Centrum Promocji Kultury przy ul. Brukselskiej odbyły się przesłuchania Przeglądu Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej.

- apel dla klas pierwszych.

26 IX 2014 r.

- klasa 2Tb z p. Katarzyną Topczewską była w kinie na filmie „Warszawa 44”.

29 IX 2014 r.

- WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

- klasa 4Td z p. Elżbietą Rejniak była na spacerze po Warszawie „Śladami bohaterów powieści Hanny Krall „Zdążyć przed Panem Bogiem””.

30 IX 2014 r.

- Koncert zespołu N.O.R.A. dla uczniów klas pierwszych.

 

czerwiec 2014 r.

1 VI 2014 r.

- z okazji Dnia Dziecka teatr N.O.R.A wystawił w Centrum Kultury Saska Kępa spektakl pod tytułem: „Alicja w Krainie Czarów”.

3 VI 2014 r.

- Wiosenny Dzień Sportu i Rekreacji.

6 VI 2014 r.

- klasa 1Tc uczestniczyła w warsztatach na temat przemocy wśród młodzieży zorganizowanych przez Teatr Powszechny.

od 10 VI 2014 r.

- egzaminy zawodowe dla klas drugich Technikum (nowa podstawa programowa).

od 23 VI 2014 r.

- egzaminy zawodowe dla klas czwartych Technikum (stara podstawa programowa).

23 VI 2014 r.

- Teatr N.O.R.A wystąpił w ramach Europejskiego Dnia Muzyki w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy u. Paca 42.

27 VI 2014 r.

- Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

 

 

maj 2014

5, 6, 7 V 2014 r.

- pisemne egzaminy maturalne.

- dni wolne od zajęć dydaktycznych.

9 V 2014 r.

- grupa dziewcząt pod opieką p. Henryka Giergielewicza uczestniczyła w Girls in ICT w ramach obchodów Światowego Dnia Kobiet w CISCO.

14 V 2014 r.

- wybrani uczniowie pod opieką p. Zdzisława Wocha wzięli udział w XV Konferencji Okrągłego Stołu w Sejmie RP.

- Dzień otwarty - odbyło się spotkanie kierownictwa szkoły z kandydatami i ich rodzicami.

21 - 27 V 2014 r.

- zajęcia profilaktyki HIV/AIDS dla uczniów klas drugich.

22 i 23 V 2014 r.

- klasy 1Ta i 1Tc pod opieką wychowawców były w kinie na filmie „Powstanie Warszawskie”.

24 V 2014 r.

- młodzież naszej szkoły wraz z grupą nauczycieli uczestniczyła w Święcie Saskiej Kępy 2014

- w naszej szkole odbył się zorganizowany przez UKS „IMPULS” III Południowopraski Turniej w Podnoszeniu Ciężarów im. Bogusława Ulatowskiego połączony z II rundą I Ligii Drużynowych Mistrzostw Polski mężczyzn

27 V 2014 r.

- zebrania z rodzicami.

29 V 2014 r.

- przez cały dzień trwała Giełda Pracy dla Młodzieży, zorganizowana przez OHP.

Do 23 maja 2014 trwały pisemne i ustne egzaminy maturalne.

 

kwiecień 2014

2-3 IV 2014 r.

- nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w Turnieju Zawodów, który odbył się w Zespole Szkół przy ul. Saskiej.

3 IV 2014 r.

- klasa 1LOa pod opieką p. Anny Trusewicz zwiedzała kulisy Teatru Powszechnego.

23 III – 5 IV 2014 r.

- uczennica Julia Błaszczyk z klasy 1Tb pod opieką p. Janusza Domalskiego uczestniczyła w obradach Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego oraz spotkaniu z ambasadorem RP w Wiedniu.

7 IV 2014 r.

- grupa uczniów pod opieką artystyczną p. Krzysztofa Konrada uczestniczyła w Festiwalu „Rozwiń talent” zorganizowanym przez Centrum Promocji Kultury Praga-Południe. W konkursie wokalnym: Izabela Kwiatkowska z kl. 1LOa zdobyła I miejsce, Karol Sobczak z kl. 2LOa – III miejsce, Ewa Wyganowska z kl. 4Tc – wyróżnienie.

8 IV 2014 r.

- w ramach promocji szkoły odbyło się spotkanie informacyjne z kandydatami i rodzicami.

9 IV 2014 r.

- klasa 2Ta pod opieką p. Liliany Jędrzejczak uczestniczyła na Politechnice Warszawskiej w wykładzie prof. Stanisława Kuli pt. „Metody dostępu do Internetu”.

10 IV 2014 r.

- klasa 2LOa pod opieką wychowawczyni p. Anny Trusewicz była na filmie „Kamienie na szaniec”.

14 i 15 IV 2014 r.

- rady: klasyfikacyjna i zatwierdzająca klasyfikację klas kończących.

17 – 22 IV 2014 r.

- wiosenna przerwa świąteczna.

25 IV 2014 r.

- klasa 1LOa uczestniczyła w warsztatach „Nastolatek w samorządzie”.

- Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych.

29 IV 2014 r.

- „Dzień tańca” zorganizowany przez grupę młodzieży pod kierunkiem p. Doroty Lewandowskiej.

- Dzień „otwarty” dla rodziców uczniów wszystkich klas.

 

marzec 2014

5 III 2014 r.

- drużyna uczniów pod opieką trenera Kamila Jeża wzięła udział w Międzyszkolnych Zawodach w Piłce Siatkowej Chłopców.

7 III 2014 r.

- z okazji Dnia Kobiet grupa artystyczna MAGIA wystąpiła z okolicznościowym programem muzycznym.

7 – 8 III 2014 r.

- zespół d/s promocji zaprezentował naszą szkołę w czasie Targów Edukacyjnych „Perspektywy” w PKiN

10 III 2014 r.

- prezentacja szkoły w trakcie Dzielnicowych Targów Edukacyjnych w Gimnazjum Nr 20

11 III 2014 r.

- w ramach promocji odbyło się spotkanie kierownictwa i specjalistów z rodzicami i młodzieżą zainteresowaną nauką w naszej szkole.

- drużyna 6 uczniów zajęła IV miejsce w II etapie Konkursu Matematycznego „Matfinek” organizowanego przez IV LO im. Adama Mickiewicza.

10,11,12 III 2014 r.

- rekolekcje

12 III 2014 r.

- uczennice klasy 1LOa: Monika Frączek, Kasia Gutkowska i Marta Szymańska wzięły udział w II etapie Konkursu Wiedzy o Pradze Południe pod patronatem Pana senatora Marka Borowskiego.

18 III 2014 r.

- zebrania z rodzicami.

19 III 2014 r.

- Burmistrz Pragi Południe, Pan Tomasz Kucharski objął honorowym patronatem VII Przegląd Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej „…taką nas ścieżką poprowadź…” organizowany pod kierownictwem p. Krzysztofa Konrada.

- prezentacja szkoły w trakcie Targów Edukacyjnych w Gimnazjum Nr 18 na ul Angorskiej.

21 III 2014 r.

- Karol Sobczak z klasy 2LOa zajął II miejsce w eliminacjach dzielnicowych XIX Konkursu Recytatorskiego „Magia słowa”.

- Akademicki Program Doskonałości (Networking Academy Team) przyznał Akademii CISCO, działającej w naszej szkole pod opieką p. Henryka Giergielewicza, wyróżnienie dla najlepszego dostawcy programu IT Essentiales i osiągnięcie doskonałości w jego nauczaniu.

25 III 2014 r.

- klasy 4Tad i 4Tc miały spotkanie z przedstawicielami firmy PWX.

27 III 2014 r.

- uczniowie klas pierwszych mieli zajęcia z Policją, które dotyczyły odpowiedzialności prawnej nieletnich.

- grupa uczniów pod opieką p. Anny Trusewicz uczestniczyła w prowadzonym przez Teatr Powszechny programie „Dotykaliśmy teatru”.

28 III 2014 r.

ŚWIĘTO  SZKOŁY

VIII Spotkanie Uczniów i Nauczycieli Szkół Łączności z okazji Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego.

 

 

luty 2014

3 II 2014 r.

- chętni uczniowie z klasy 1LOa, 2Td i 3LOj pod opieką p. Moniki Chałowskiej i p. Borysa Somerschafa uczestniczyli w Wieczorze Nowych Choreografii do muzyki Witolda Lutosławskiego w Teatrze Polskim.

6 II 2014 r.

- członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych 44 Pułku Strzelców Legii Amerykańskiej przeprowadzili pokaz sprzętu wojskowego z okresu II Wojny Światowej i prezentację dotyczącą kampanii polskiej we wrześniu 1939 r. Jednym z prezenterów był Kamil Parzychowski z klasy 3Td.

7 II 2014 r.

- młodzież klas maturalnych i zaproszeni goście bawili się na tradycyjnej „studniówce”

- grupa młodzieży z różnych klas pod opieką p. Moniki Chałowskiej była w Teatrze Powszechnym na spektaklu pt.:”Sex, drags and rock and roll”.

11 II 2014 r.

- w ramach „dnia otwartego” rodzice uczniów mogli spotkać się z nauczycielami wszystkich przedmiotów.

11 – 12 II 2014 r.

- zespół ds. rekrutacji pod kierunkiem p. Zdzisława Wocha i przy udziale uczniów z klasy 3Tc, 3Td i 2Tab przeprowadził prezentację oferty edukacyjnej naszej szkoły podczas Targów Edukacyjnych w Centrum Kształcenia Ustawicznego.

14 II 2014 r.

- próbny egzamin zawodowy dla klasy 4Tc i 4Td.

16 II 2014 r.

- w sali widowiskowej Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej odbył się koncert laureatów VI Przeglądu Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej pt.: ”Taką nas ścieżką poprowadź”.

17 – 28 II 2014 r.

ferie zimowe

 

 

styczeń 2014

10 I 2014 r.

- drużyna dziewcząt pod opieką trenera p. Kamila Jeża wzięła udział w Międzyszkolnych Zawodach w Siatkówce.

11 i 12 I 2014 r.

- Teatr MUTACJA wystawił spektakl Agnieszki Osieckiej pt. „Dziwny Lokator”, połączony z koncertem kolęd i pastorałek w Klubie Kultury „Saska Kępa”.

13 I 2014 r.

-  II etapie Dzielnicowego Konkursu Języka Angielskiego dzielnicy Praga-Południe dla uczniów techników Julia Błaszczyk z klasy 1Tb zajęła III miejsce.

13 i 14 I 2014 r.

- odbyły się klasyfikacyjne Rady Pedagogiczne.

15 I 2014 r.

- 28 uczniów w zespołach 2-osobowych przystąpiło do szkolnego etapu Konkursu „Rozrywki Matematyczne” organizowanego przez Zespół Szkół im. M. Konarskiego.

16 I 2014 r.

- plenarna Rada Pedagogiczna podsumowująca I semestr i zebrania z rodzicami wszystkich klas.

17 I 2014 r.

- klasa 1LOa uczestniczyła w prelekcji i zajęciach warsztatowych w ramach programu profilaktyki chorób nowotworowych piersi.

22 I 2014 r.

- klasa 3LOa z wychowawcą, p. Piotrem Kopką była w kinie.

23 I 2014 r.

- klasa 2Loa z wychowawczynią, p. Anną Trusewicz była w kinie.

27 I 2014 r.

- uczniowie klas pierwszych Technikum i LO uczestniczyli w szkolnym etapie Konkursu Wiedzy o Pradze Południe, zorganizowanym przez Biuro senatora Marka Borowskiego i Wydział Edukacji Urzędu Dzielnicowego. Najlepsze wyniki i awans do II etapu zdobyły uczennice klasy 1LOa: Monika Frączek, Katarzyna Gutkowska i Marta Szymańska.

28 I 2014 r.

- odbyły się apele podsumowujące I semestr. Stypendia naukowe i sportowe oraz dyplomy otrzymali uczniowie z najwyższymi wynikami.

 

grudzień 2013

1 XII 2013 r.

- delegacja młodzieży i poczet sztandarowy pod opieką p. Ryszarda Filipowicza wzięła udział w obchodach 183. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego.

2 XII 2013 r.

- Nina Dąbrowska z kl. 2LOa , jako jedna z przedstawicielek polskiej delegacji, uczestniczyła w posiedzeniu Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego w Wilnie.

- Rafał Wolski i Martyna Majka w czasie uroczystości w auli Politechniki Warszawskiej odebrali stypendia Prezesa Rady Ministrów.

3 XII 2013 r.

- odbył się, zorganizowany przez trenera Arkadiusza Strzelczyka i UKS „Impuls”,  Otwarty Turniej Mikołajkowy w Podnoszeniu Ciężarów pod patronatem burmistrza Pragi Południe, p. Tomasza Kucharskiego

4 XII 2013 r.

- uczniowie klasy 1Td z wychowawczynią, p. Dorotą Ochijewicz byli w kinie.

5 XII 2013 r.

- uczniowie klas trzecich Technikum uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami 4 Rejonu Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych, w sprawie możliwości i warunków odbycia tam praktyk zawodowych.

6 XII 2013 r.

- odbyły się klasowe „mikołajki”.

- początek akcji charytatywnej „Dobra Loteria” - na rzecz potrzebujących wsparcia materialnego uczniów naszej szkoły,

9 XII 2013 r.

- zespół Wychowania Fizycznego zorganizował Szkolny Turniej Piłki Siatkowej o puchar Dyrektora ZS nr 37 im. Agnieszki Osieckiej.

10 XII 2013 r.

- zebrania z rodzicami – informacje o zagrożeniach ocenami niedostatecznymi.

- gościliśmy delegację szkoły teleinformatycznej z Czech, która zwiedziła pracownie przedmiotów zawodowych.

12 XII 2013 r.

- Rafał Wolski z kl. 3 Td odebrał, ufundowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich, stypendium dla najlepszych uczniów szkół zawodowych.

16 XII 2013 r.

- otwarcie, działającego przy naszej szkole, krytego lodowiska.

20 XII 2013 r.

- Koncert kolędowy zespołu N.O.R.A. i wigilie klasowe.

23 XII 2013 r. – 1 I 2014 r.

zimowa przerwa świąteczna

 

 

listopad 2013 r.

4 XI 2013 r.

- szkoła przystąpiła do programu Biura Edukacji „WARS – SAWA”, mającego na celu wspieranie uczniów uzdolnionych koordynatorka - p. Dorota Ochijewicz, oraz konkursu „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń” : koordynator -  p. Ryszard Filipowicz

7 XI 2013 r.

- szkolny etap Olimpiady Wiedzy Technicznej „Euroelektra” dla klas III i IV Technikum.

- klasa 3Tc pod opieką p. Jolanty Leleń była w kinie.

8 XI 2013 r.

- szkolna uroczystość z okazji Święta Niepodległości oraz ogłoszenie wyników konkursu historycznego pt. „95 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”. Pierwsze miejsca zdobyli:

w kategorii praca plastyczna – Nina Dąbrowska z kl. 2LOa,

w kategorii praca literacka – Mateusz Kociński z kl. 1LOa,

w kategorii prezentacja multimedialna – Monika Frączek z kl.1Loa

- klasy 1Tc i 1Tb pod opieką wychowawców były w Muzeum Ziemi, gdzie w ramach podstawy programowej zwiedziły wystawę minerałów i bursztynów.

13 XI 2013 r.

- spotkanie młodzieży klas artystycznych z aktorem, p. Robertem Więckiewiczem.

14 XI 2013 r.

- w ramach projektu Teatru Powszechnego „Teatr w klasie”, kl. 2Loa uczestniczyła w spektaklu pt. ”Kolorowa, czyli biało-czerwona”.

15 XI 3013 r.

- klasy 1Td i 1Te pod opieką p. Alicji Puszkarskiej i p. Włodzimierza Kaptura - wycieczka do Muzeum Ziemi, program j.w.

18 XI 2013 r.

- 12 uczniów wzięło udział w szkolnym etapie V edycji Dzielnicowego Konkursu Języka Angielskiego dla techników (organizator – ZSGH z ul, Majdańskiej). Najlepsze wyniki uzyskali i awansowali do II etapu:  Julia Błaszczak z 1Tb,  Adam Barszcz z IV Tc i Filip Oporski z IV Tc

20 XI 2013 r.

- 19 uczniów klas pierwszych uczestniczyło w Konkursie matematyczno- fizycznym „MATFINEK”, organizowanym przez IV LO im. A .Mickiewicza. Najlepsze wyniki uzyskali: Filip Benklewski z 1Tc, Stanisław Bąk z 1Tb i Piotr Góraj  z 1Tc.

23 XI 2013 r.

- uczniowie/wolontariusze z klasy 2Tc: Karol Różycki, Robert Kielak i Maciej Łopata zdobyli kwalifikacje ratownicze w ramach Kursu Pierwszej Pomocy zorganizowanego przez OPS Praga Południe.

26 XI 2013 r.

- zespół do spraw Promocji z udziałem uczniów klasy 3Td: Jana Śliwińskiego i Rafała Wolskiego zaprezentował ofertę naszej szkoły w czasie targów edukacyjnych w Zielonce pod Warszawą.

28 XI 2013 r.

- podsumowanie XLVI Warszawskiej Olimpiady w układzie dzielnicowym. Wśród 13 szkół ponadpodstawowych nasza uplasowała się na III miejscu.

- byliśmy organizatorami Mistrzostw Dzielnicy szkół gimnazjalnych w tenisie stołowym, które odbyły się na terenie naszej szkoły.

29 XI 2013 r.

- sekcja fotograficzna Samorządu Uczniowskiego zorganizowała sesję zdjęciową dla uczniów poszczególnych klas.

29-30 XI 2013 r.

- wolontariuszki z klas 2Loa i 1Loa brały udział w zbiórce żywności w sklepie „Real” w CH przy. ul. Jubilerskiej, prowadzonej w ramach działalności Banku Żywności. Zebrane dary przeznaczone są dla Domów Opieki Społecznej.

Listopad

- uczennice/wolontariuszki z klasy 3Lj: Anastazja Dementiewa, Magdalena Iwaniec, Paulina Sienkiewicz i Joanna Wolska uczestniczą w ośmiotygodniowym programie prowadzonym przez OPS Praga Południe, w ramach którego w każdy poniedziałek w godz. 16.00 – 18.30 opiekują się dziećmi, których mamy są na zajęciach psychologiczno-pedagogicznych.

Koordynatorką działań szkolnego wolontariatu jest p. Anna Piotrowska

 

 

październik 2013 r.

1 X 2013 r.

- początek akcji charytatywnej „Pola nadziei” na rzecz hospicjum ojców salezjanów - pod opieką p. Teresy Zaręby.

- uczniowie z klasy 1Td z wychowawczynią, p. Dorotą Ochijewicz byli w kinie.

2 X 2013 r.

- obradował sejmik samorządu uczniowskiego.

4 X 2013 r.

- delegacja naszej młodzieży pod opieką p. Zdzisława Wocha wzięła udział w X Forum Młodzieży.

5 X 2013 r.

- wolontariusze z zespołu p. Anny Piotrowskiej przez cały dzień uczestniczyli w zbiórce żywności dla osób potrzebujących,  w markecie Carrefour przy ul. Wileńskiej.

9 X 2013 r.

- nauczyciele Zespołu Wychowania Fizycznego zorganizowali dla uczniów klas pierwszych „Jesienny Dzień Sportu i Rekreacji”,  pod hasłem: „Pierwszaki na start”.

10 X 2013 r.

- straż Miejska przeprowadziła w klasach pierwszych zajęcia na temat: „Odpowiedzialność prawna nastolatków”.

- odbył się finał akcji „Pola nadziei” – sadzenie cebulek żonkili.

11 X 2013 r.

- uczniowie z klasy II LOa pod opieką wychowawczyni p. Anny Trusewicz i p. Doroty Lipińskiej wzięli udział w lekcji muzealnej p.t.: ”Guercino – triumf baroku” - w Muzeum Narodowym.

- odbyły się: ćwiczebny alarm pożarowy i próbna ewakuacja szkoły, zorganizowane pod kontrolą p. Ryszarda Filipowicza.

14 X 2013 r.

- Dzień Edukacji Narodowej

18 X 2013 r.

- uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

- spotkanie obecnych i byłych nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej uświetnione występem teatru N.O.R.A.

19 X 2013 r.

- Koncert Galowy Przeglądu Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej odbył się w Centrum Promocji Kultury przy ul. Brukselskiej.

20 – 25 X 2013 r.

- „Zielona szkoła” w Pieninach (Sromowce Wyżne) -  została zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego dla uczniów z różnych klas, zainteresowanych sportem i rekreacją

21 X 2013 r.

- dziewczęta ze szkolnego wolontariatu zaopiekowały się dziećmi matek, biorących udział w kursie zorganizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Walecznych.

22 X 2013 r.

- uczniowie z klasy 2LOa pod opieką p. Anny Trusewicz i p. Doroty Lipińskiej byli na wycieczce szlakiem Traktu Królewskiego w Warszawie.

23 X 2013 r.

- uczniowie z klas trzecich i czwartych wzięli udział w prowadzonych przez prawnika zajęciach p.t. „Prawa konsumenta”.

- uczniowie z klasy 1Ta pod opieką p. Liliany Jędrzejczak uczestniczyli w lekcji muzealnej, dotyczącej historii telefonii i korespondencji e-maill  - w Muzeum Techniki.

29 X 2013 r.

- spotkania rodziców z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

- uczniowie z klas 3LOa i 2LOa pod opieką pp. Anny Trusewicz, Doroty Lipińskiej i Piotra Kopki byli w kinie na filmie „Wałęsa, człowiek z nadziei” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

 

wrzesień 2013 r.

1 IX 2013 r.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

9 IX 2013 r.

- koncert teatru N.O.R.A dla uczniów klas pierwszych.

- szkolni wolontariusze pod opieką p. Anny Piotrowskiej rozpoczęli akcję zbierania materiałów piśmiennych dla podopiecznych Domu Opieki Społecznej „Na Bachusa” w Radości.

10 IX 2013 r.

- spotkanie rodziców klas pierwszych z kierownictwem szkoły, poprzedzone koncertem teatru N.O.R.A.

- zebrania rodziców pozostałych klas.

11 IX 2013 r.

ZMARŁ KAZIMIERZ PISARCZYK

wieloletni dyrektor Technikum Łączności, nauczyciel przedmiotów zawodowych i wychowawca młodzieży

17 IX 2013 r.

- uczniowie klasy 2LOa obejrzeli Spektakl Teatru Powszechnego wystawiony w ramach programu profilaktycznego p.t. „Teatr w klasie”.

20 IX 2013 r.

- uczniowie klasy 3Td pod opieką wychowawczyni p. Doroty Lipińskiej byli w kinie na filmie p.t. „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały”, poświęconym tematyce Powstania Warszawskiego.

23-27 IX 2013 r.

- AIESEC – międzynarodowa organizacja studencka, zorganizowała i przeprowadziła dla uczniów cykl zajęć w języku angielskim. Koordynatorem akcji była p. Elżbieta Kołodziejska.

25 IX 2013 r.

- uczniowie klasy 4Tab i 4Tac z wychowawcami, p. Lilianą Jędrzejczak i p. Krzysztofem Wilkowskim byli na filmie „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały”.

27 IX 2013 r.

- odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Przewodniczącym został Jan Mazur z kl. 2Tab, a zastępcą Karolina Laksy z kl. 1LOa


lipiec-sierpień 2013
- wakacje


czerwiec 2013

4 VI 2013 r.

Dzień sportu i rekreacji

- uczniowie i nauczyciele rywalizowali w zawodach sportowych. I miejsce w punktacji zdobyły klasy 1Los i 2Los.

8 VI 2013 r.

Święto Saskiej Kępy

- młodzież i nauczyciele wzięli udział w paradzie, szkolne stoisko zorganizowano na rogu ulic Walecznych i Francuskiej, teatr N.O.R.A wystąpił z piosenkami Agnieszki Osieckiej.

11 i 12 VI 2013 r.

- rady: klasyfikacyjna i zatwierdzająca wyniki dla Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

14 VI 2013 r.

- uroczystość zakończenia roku szkolnego dla Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

17 VI 2013 r.

- etap pisemny egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe absolwentów Technikum I ZSZ.

- dzień wolny od zajęć edukacyjnych.

18, 19, 20 VI 2013 r.

- etap praktyczny egzaminu zawodowego.

21 VI 2013 r.

- Rada klasyfikacyjna dla Liceum Ogólnokształcącego i Technikum.

27 VI 2013 r.

- Rada Pedagogiczna zatwierdzająca wyniki klasyfikacji i podsumowująca rok szkolny 2012/2013.

28 VI 2013 r.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012-2013

maj 2013

2 V 2013 r.

- dzień wolny od zajęć dydaktycznych – konsultacje.

7, 8, 9 V 2013 r.

- pisemne egzaminy maturalne z przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

13 V 2013 r.

- spotkanie Rady Pedagogicznej z wizytatorkami Kuratorium Oświaty i Wychowania podsumowujące wyniki zewnętrznej ewaluacji szkoły.

15 V 2013 r.

- uczniowie kl. 1La wzięli udział w X edycji Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej dla uczczenia Konstytucji 3 Maja pt. „Witaj majowa jutrzenko”, w którym I miejsce zdobył Karol Sobczak.

- w ramach promocji szkoły odbyło się ostatnie z serii spotkanie informacyjne kierownictwa z rodzicami i kandydatami do Technikum Łączności i Liceum.

17  V 2013 r.

- pani dyrektor Anna Michałowska i Pan Wojciech Spytkowski wraz z sześcioma uczniami Technikum wzięli udział w zorganizowanym przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich w gmachu Sejmu spotkaniu podsumowującym obchody Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego.

21 V 2013 r.

- odbyły się ostatnie w roku szkolnym 2012-2013 zebrania z rodzicami.

22 V 2013 r.

- warsztaty Straży Miejskiej na temat zasad bezpieczeństwa, dla uczniów klas pierwszych.

29 V – 1 VI 2013 r.

- wycieczka integracyjna pracowników szkoły do Budapesztu.

31 V 2013 r.

- dzień wolny od zajęć dydaktycznych – konsultacje.

Przez cały miesiąc maj trwały pisemne i ustne egzaminy maturalne.

kwiecień 2013 r.

28 III – 2 IV 2013 r.

- wiosenna przerwa świąteczna

4 IV 2013 r.

- próbna matura z matematyki w klasach 3LOa i 3 Los

- 7 uczniów z klas 4Tad i 4Tc  wraz z p. Włodzimierzem Kapturem wzięło udział w zajęciach praktycznych, zorganizowanych w ramach programu ”Wyuczony zawód szansą na własny biznes”

5 IV 2013 r.

- uczniowie z klasy 1LOa i 1LOs  uczestniczyli w warsztatach profilaktyki nowotworowej

8 IV 2013 r.

- zespół ds. promocji szkoły pod opieką p. Zdzisława Wocha zaprezentowała naszą ofertę na VII Południowopraskiej Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych w ZS Nr 5 im. Stefana Kisielewskiego przy ul. Szczawnickiej

- rozpoczął się Szkolny Turniej Piłki Siatkowej o puchar przechodni Pani Dyrektor Anny Michałowskiej

8 – 10 IV 2013 r.

- uczniowie klas: 2Ls, 2Lj i 2Td pod opieką trenerów p. Tadeusza Cygańskiego i p. Kamila Jeża wyjechali na „Mazurską Wyprawę" do Pięknej Góry koło Giżycka

9 IV 2013 r.

- odbyło się spotkanie informacyjne kierownictwa szkoły dla kandydatów na naszych uczniów i ich rodziców

- próbna matura z matematyki w kl. 3 Lob.- artyści z Teatru  Szkolnego N.O.R.A. wzięli udział w Dzielnicowym Konkursie Wokalnym:  „Rozwiń talent”, w którym Bartek Pych z kl. 2 LOa piosenką swojego autorstwa zdobył II miejsce

10 IV 2013 r.

- próbna matura z matematyki w klasie 4 Tad

11 IV 2013 r.

- próbna matura z matematyki w klasie 4 Tc

- Szkolny Teatr N.O.R.A wystąpił ze spektaklem dla seniorów w Domu Pomocy Społecznej

16 - 17 IV 2013 r.

- rozegrano mecze finałowe o III i I miejsce Szkolnego Turnieju Siatkarskiego: puchar i I miejsce zdobyła klasa 2 LOs, II miejsce – kl. 4 Tad, a III – 3Tad

19 IV 2013 r.

- Burmistrz dzielnicy Praga Południe, p. Tomasz Kucharski przyjął osobisty patronat nad VI Przeglądem Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej

23 IV 2013 r.

- zebrania informacyjne z rodzicami uczniów wszystkich klas

26 IV 2013 r.

- uroczyste zakończenie zajęć dydaktycznych w klasach maturalnych

- klasa 2LOa uczestniczyła w warsztatach samorządowych „Nastolatek w samorządzie”, zorganizowanych w naszej szkole przez Urząd Miasta Warszawa w ramach programu „Młoda Warszawa – miasto z klimatem dla młodych”

 

marzec 2013 r.

1 III 2013 r.

- klasa 2La pod opieką wychowawcy p. Piotra Kopki wzięła udział w koncercie poświęconym 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

6 III 2013 r.

- młodzieżowa Agencja Pracy otworzyła stoisko z ofertami pracy dodatkowej dla młodzieży.

 

7- 8 III 2013 r.

- wzięliśmy udział w  XIX Targach Edukacyjnych w PKiN - koordynatorem był p. Zdzisław Woch

 

11 III 2013 r.

- drużyna dziewcząt pod opieką trenera p. Włodzimierza Kaptura wystartowała w  Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe w Piłce Ręcznej.

12 III 2013 r.

- zebrania informacyjne dla rodziców wszystkich klas.

 

18-19 III 2013 r.

- drużyna dziewcząt pod opieką trenera p. Kamila Jeża wzięła udział w szkolnych zawodach piłki siatkowej.

19 III 2013 r.

-  odbyło się spotkanie informacyjne kierownictwa z rodzicami i kandydatami.

20-21 III 2013 r.

- p. Zdzisław Woch i Andrzej Kowalczyk wraz z uczniami Technikum zorganizowali i przeprowadzili prezentację naszej oferty edukacyjnej w ramach Turnieju Zawodów w ZS nr 21 na ul. Saskiej.

- klasa 3Lob z wychowawczynią p. Elżbietą Rejniak była na seansie filmu poświęconego poecie Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu

 

 

22 III 2013 r.

VII Ogólnopolskie Spotkanie Uczniów i Nauczycieli Szkół Łączności obchodzone w ramach ŚWIATOWEGO DNIA TELEKOMUNIKACJI I SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO - ŚWIĘTO SZKOŁY

 

23 III 2013 r.

- Memoriał imienia Bogusława Ulatowskiego: - II Otwarty Południowopraski Turniej w podnoszeniu ciężarów im. Bogusława Ulatowskiego.

- I runda Drużynowych Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów.

25 III 2013 r.

- zakończono „Dobrą Loterię” – akcję pomocy świątecznej dla ubogiej młodzieży naszej szkoły, zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski.

25 - 27 III 2013 r.

- dla klas czwartych Technikum odbył się próbny egzamin zawodowy – część praktyczna.

28 III – 2 IV 2013 r.

- wiosenna przerwa świąteczna

luty 2013 r.

 

 


7 II 2013 r.

ZMARŁ MGR INŻ. WIESŁAW ŁADNO

wieloletni nauczyciel przedmiotów zawodowych i wychowawca młodzieży

11 II 2013 r.


- drużyna dziewcząt zdobyła mistrzostwo dzielnicy Praga Południe w piłce siatkowej.

- udział w akcji ekologicznego klubu „Gaja” pod nazwą „Drzewo Roku”.

12 II 2013 r.

- klasa 3Lj pod opieką p. Anny Trusewicz wzięła udział w warsztatach doradztwa zawodowego zorganizowanych pod hasłem „Odkryj swój talent” w ZS nr 21 na ul. Saskiej.
14 II 2013 r.


- odbył się pogrzeb Pana Wiesława Ładno.

- pani Dyrektor Anna Michałowska zawarła porozumienie o współpracy z przedstawicielami  4. Rejonu Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych w Warszawie.


16 II 2013 r.


- w klubie „Fikus” miała miejsce uroczysta inauguracja działalności Oddziału PTTK Warszawa Praga Południe w nowej siedzibie biura, mieszczącej się od stycznia 2013r w pokoju nr 25 na parterze budynku naszej szkoły.

18 – 20 II 2013 r.


- rekolekcje dla młodzieży i konsultacje dla chętnych.
- promocja szkoły w Centrum Kształcenia Praktycznego w ramach Dni Otwartych dla szkół zawodowych.
- klasa 3Tad rozpoczęła praktykę zawodową.

19 II 2013 r.

- w pracowni telekomunikacyjnej dla uczniów klasy 3Z opracowano wzory Planów działania" do czterech ćwiczeń praktycznych, jako jedną z form przygotowania do egzaminu praktycznego

22 II 2013 r.


- drużyna dziewcząt pod kierunkiem trenera Włodzimierza Kaptura rozpoczęła rozgrywki w ramach Mistrzostw Warszawy w Piłce Ręcznej
.

24 II 2013 r.


- poczet Sztandarowy (uczniowie klasy 1Tad) pod opieką p. Ryszarda Filipowicza wziął udział  w uroczystościach obchodów 182 rocznicy bitwy pod Olszynką Grochowską.

26 II 2013 r.

- konkurs wiedzy z elektroniki i elektrotechniki dla uczniów klas drugich i wybranych klas pierwszych Technikum, zorganizowany przez p. Lilianę Jędrzejczak i p. Andrzeja Kowalczyka.

- w pracowni pomiarów elektrycznych dla uczniów klasy 1Ta opracowano i przeprowadzono test sprawdzający umiejętności z elektroniki, elektrotechniki i pomiarów elektrycznych

 

 

styczeń 2013 r.

5 I 2013 r.

- Teatr N.O.R.A. na naszej scenie „Pod zieloną latarnią”  wystawił sztukę Agnieszki Osieckiej pt.: „Dzicy lokatorzy”.

7 I 2013 r.

- p. Monika Chałowska przeprowadziła w poszczególnych klasach finał szkolnego konkursu wiedzy o kulturze.

11 I 2013 r.,

- w pracowni telekomunikacyjnej dla uczniów klasy 4 Ta odbyła się  5-cio godzinna sesja szkoleniowa, w formie projektu z wykonaniem, przygotowująca do praktycznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe

15 I 2013 r.

- uczniowie naszej szkoły: Piotr Rutkowski z 3Td, Daniel Białas z 2Tc i Filip Oporski z 3Tc pod opieką p. Elżbiety Kołodziejskiej wzięli udział w finale konkursu języka angielskiego zorganizowanym przez Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie z ul. Majdańskiej.

- w klasach pierwszych obyły się zajęcia w ramach programu profilaktyki uzależnień.

16 I 2013 r.

- Teatr N.O.R.A. dla młodzieży naszej szkoły wystawił świąteczne widowisko muzyczne pt.”Dzicy lokatorzy”

17 I 2013 r.

- zebranie informacyjne dla rodziców wszystkich uczniów.

19 I 2013 r.

- bal studniówkowy dla maturzystów i zaproszonych przez nich gości.

21 I 2013 r.

- początek II semestru.

- „Po męsku o dojrzewaniu” – prelekcja dla chłopców klas pierwszych Technikum.

22 I 2013 r.

- apel podsumowujący I semestr i wręczenie dyplomów dla wyróżniających się uczniów klas kończących szkołę w tym roku.

- rozmowy klasyfikacyjne, przeprowadzone z udziałem przedstawicieli firm oferujących odbycie praktyki zawodowej uczniom klas trzecich Technikum.

23 I 2013 r.

-apel podsumowujący I semestr i wręczenie dyplomów dla wyróżniających się uczniów klas młodszych.

- szkolenie SEP dla uczniów klas: 4Tad, 4tc, 3z.

- klasa 1La była z wychowawczynią, p. Anną Trusewicz w kinie.

24 I 2013 r.

- próbna matura z języka angielskiego.

- warsztaty doradztwa zawodowego dla klas: 3Tad i 3Tc.

28 I 2013  -  8 II 2013 r.

- ferie zimowe.

 

grudzień 2012 r.

4 XII 2012 r.

- w konkursie „Praskie spotkania z matematyką” dla szkół zawodowych nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:

na poziomie klas pierwszych:

I  miejsce – Hubert Bankiewicz z kl 1Tab

III miejsce -  Kamil Farys z 1Tc

wyróżnienie – Damian Gieryk z 1Td

na poziomie klas drugich:

II miejsce – Rafał Wolski z kl. 2Td

III miejsce – Tomasz Dębski z kl. 2 T

na poziomie klas trzecich:

I miejsce -  Ewa Wyganowska z kl. 3 Tc

 

7 XII 2012 r.

- ekipa TVN rozpoczęła w naszych murach zdjęcia do serialu „Ukryta prawda”,

10 XII 2012 r.

- prezentacja firmy SAMSUNG dla klas 3Tad i 3Tc,

- uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie recytatorskim poezji Karola Wojtyłły, a Karolina Sobczak z kl. 1La zdobyła II miejsce,

11 XII 2012 r.

- zebranie informacyjne dla rodziców,

12 XII 2012 r.

- klasa 1 Ls była na  spotkaniu z Tomaszem Majewskim, złotym medalistą olimpijskim w pchnięciu kulą.

13 XII 2012 r.

- pan Krzysztof Wilkowski uczestniczył w spotkaniu informacyjnym dla nauczycieli wiedzy o społeczeństwie w sprawie wdrażania programu EUROPASS.

14 XII 2012 r.

- w ramach pomocy  potrzebującym rozpoczęła się zbiórka żywności do paczek świątecznych dla najbiedniejszych uczniów naszej szkoły, zorganizowana przez opiekunkę wolontariatu p. Annę Piotrowską i p. pedagog Teresę Zarębę.

19 grudzień 2012r

- p. Teresa Zaręba zaprezentowała kalendarz promujący naszą szkołę, zaprojektowany przez Mikołaja Ciarkowskiego z kl. 4Tad i wykonany przy wsparciu Rady Rodziców;

- uczniowie Adam Szczypiński i Michał Nycz (kl. IV Tad) zakwalifikowali się do II etapu olimpiady EUROELEKTRA;

- Przemysław Budek zdobył VII miejsce na Mistrzostwach Europy w Podnoszeniu Ciężarów.

- spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla uczniów Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej, dotyczące możliwości i warunków zdobywania uprawnień i certyfikatów SEP.

20 XII 2012 r.

- w Mistrzostwach Dzielnicy w Piłce Ręcznej wzięła udział 14-osobowa drużyna naszej szkoły pod kierunkiem trenera Włodzimierza Kaptura.

21 grudzień 2012r

- Wigilie klasowe.

- okolicznościowy spektakl teatru N.O.R.A. i spotkanie wigilijne pracowników byłych i obecnych, uczniów i zaproszonych gości.

24.XII.2012 -  01.I.2013

PRZERWA ŚWIĄTECZNA

 

listopad 2012

2 XI 2012 r.

- dzień wolny od zajęć dydaktycznych;

-4 listopada 2012 r. odbyły się zawody podnoszenia ciężarów w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Oto bardzo wysokie wyniki naszych uczniów:

Juniorzy 18 lat

 

Paweł Maciejewski (kl.2 Lj) I miejsce 210 kg (278 pkt)

 

Michał Boczkowski (kl.2 Ta) II miejsce 247 kg (272,2 pkt)

 

Przemysław Pawłowski (kl.2 Td) VII miejsce 155 kg (187,7 pkt)

 

Kamil Kaczmarek VIII miejsce 103 kg (131,3 pkt)

 

Juniorki 18 lat

 

Paulina Krysiak (kl.2 Ls) - II miejsce dwubój 105 kg  (118,6)

 

Anna Pszczółkowska (kl.3 La) III miejsce dwubój 75 kg (75,9 pkt)

 

 

Junior 16 lat

 

Krystian Kurek I miejsce 211 kg (213,5 pkt)

 

Michał Mila II miejsce 150 kg (209,8 pkt)

 

Szymon Sówka (kl.1 Td) III miejsce 130 kg (173,2 pkt)

 

Ireneusz Lipka-Auguścik (kl.1 Td) IV miejsce 85 kg (116 pkt)

 

 

Junior 20 lat

 

Przemysław Budek I miejsce 330 kg (360 pkt)

 

Kamil Ciechanowski III miejsce 235 kg (295,6 pkt)

 

Krzysztof Nowacki IV miejsce 165 kg (207,8 pkt)

 

Patryk Kowalewski VI miejsce 172 kg (189,9 pkt)

 

Mikołaj Rubka VIII miejsce 140 kg (180,9 pkt)

 

Gratulujemy !!!

5- 9 XI 2012 r.

- w ramach programu integracyjno-sportowego, klasy 1La i 1 Ls były na wycieczce w Wiśle; opiekunowie: Anna Trusewicz, Tadeusz Cygański, Włodzimierz Kaptur;

- początek zainicjowanej przez Samorząd Uczniowski akcji charytatywnej „Góra grosza”;

6 XI 2012 r.

- szkoleniowa Rada Pedagogiczna na temat prawidłowej dokumentacji pracy nauczyciela;
- nauczyciele: Liliana Jędrzejczak, Wojciech Spytkowski i Andrzej Kowalczyk zorganizowali szkolny etap Olimpiady EUROELEKTRA dla uczniów klas III i IV Technikum;
- uczennica Ewa Wyganowska z kl. 3Tc została stypendystką SEP; uroczyste wręczenie odbyło się w Częstochowie w trakcie obchodów XIV Ogólnopolskich Dni Młodego Elektryka;

8 XI 2012 r.

- uczennice klas 2La i 3Lb wzięły udział w II Przeglądzie Piosenki Balladowej, Aktorskiej i Poezji Śpiewanej;

15 XI 2012 r.

- grupa 10 uczniów pod opieką trenera Tadeusza Cygańskiego wzięła udział w zawodach w piłce koszykowej, w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

19 XI 2012 r.

- kl. 1La pod opieką wychowawczyni, p. Anny Trusewicz i p. Krzysztofa Kondrata była w Teatrze Powszechnym na spektaklu pt. ”Sebastian X”.
- Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt, które przekazano schronisku w Celestynowie.

20 XI 2012 r.

- próbna matura z języka polskiego z wydawnictwa OPERON;

21 XI 2012 r.

- próbna matura z matematyki z wydawnictwa OPERON;

22 XI 2012 r.

- koncert N.O.R.Y. podczas obchodów jubileuszu ZS nr 8 im. Stefana Kisielewskiego.
- kl. 4Tad miała, zorganizowane przez p. Teresę Zarębę, warsztaty doradztwa zawodowego pt. ”Skuteczne dokumenty aplikacyjne”;
- w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w Tenisie Stołowym dla uczniów wszystkich poziomów szkół Pragi-Południe;

23 XI 2012 r.

- Firma LIBRUS zorganizowała szkolenie dla nauczycieli, dotyczące obsługi dziennika internetowego;

25 XI 2012 r.

- poczet sztandarowy, pod opieką p. Ryszarda Filipowicza, uczestniczył w obchodach 182 rocznicy Powstania Listopadowego;

26 XI 2012 r.

- młodzież kl. 1La zorganizowała akcję pod nazwą „Dzień Pluszowego Misia”, w ramach której osoby  z pluszakiem  były „chronione” przed oceną niedostateczną; odbyła się też zbiórka zabawek dla dzieci z domów dziecka;- angliści przeprowadzili szkolny etap konkursu języka angielskiego, zorganizowanego przez Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie. Do następnego etapu przeszli: Piotr Rutkowski z kl.3Td, Daniel Białas z kl. 2Tc i Filip Oporski z kl. 3Tc;
- klasy 1Tc i 1Td uczestniczyły w projekcie „Teatr w klasie” organizowanym dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych przez Teatr Powszechny;
- warsztaty z doradztwa zawodowego dla klas 3La i 3Lb;

28 XI 2012 r.


- apel dla uczniów klas pierwszych;
- w bloku D odbył się finał Mistrzostw Dzielnicy w Tenisie Stołowym dla szkół średnich. I i III miejsce zdobyli uczniowie naszej szkoły: Przemysław Pawłowski z kl. 3Tad i Krystian Szymański z kl. 2Td.

30 XI 2012 r.

- Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne „andrzejki”, w ramach których odbył się koncert grupy artystycznej „Magia” i dla chętnych wróżby;
- kl. 2La była w kinie pod opieką wychowawcy, p. Piotra Kopki;
- kl. 1Ls z wychowawcą, p. Kamilem Jeżem była na wycieczce w firmie SkodaAutoLab;

 

październik 2012

2 X 2012 r.

- sejmik Samorządu Uczniowskiego

3.10.2012 r.


- pan Zdzisław Woch przedstawił nowo wybrany Samorząd Uczniowski.

4 X 2012r

- trener Włodzimierz Kaptur i trzej uczniowie stanowili obsługę techniczną Mistrzostw Dzielnicy Praga- Południe  w Biegach Przełajowych.

5 – 7 X 2012 r.

- członkowie Rady Pedagogicznej, pracownicy Szkoły i zaprzyjaźnione osoby byli na wycieczcew Czechach i Austrii (Brno-Wiedeń)

8 X 2012r

- V Przegląd Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej odbył się w Centrum Promocji Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej.

- I miejscena poziomie szkół ponadgimnazjalnychzdobyła Kasia Marczak z kl.3LOa. Na koncercie finałowym byli uczniowie kl.1LOa.

10 X 2012 r.

Podsumowanie Warszawskiej Olimpiady Młodzieży za rok 2011-2012:                                                            
- nasza szkoła zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej dzielnicy,
- drużyna dziewcząt w piłce siatkowej zdobyła  I miejsce w Warszawie.

15 X 2012 r.

- ślubowanie klas pierwszych;

Uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej:     
- okolicznościowy koncert teatru N.O.R.A.
- spotkanie w klubie „Fikus”.

15-18 X 2012 r.

- w ramach programu AIESEC odbył się cykl zajęć z języka angielskiego, prowadzonych przez zagranicznych studentów; koordynatorką była p. Elżbieta Kołodziejska;

- klasy VI Technikum były z wizytą w zaprzyjaźnionym Technikum Łączności w Krakowie pod opieką p. Wojciecha Spytkowskiego i p. Wiesława Ładno;

16 X 2012 r.

ZMARŁ PAN MIECZYSŁAW BOŻYM

wieloletni nauczyciel i wychowawca młodzieży

16 X 2012 r.

- klasa 3Tad z p. Lilianą Jędrzejczak i p. Andrzejem Kowalczykiem była w kinie;

19.10.2012 r.

- zajęcia dla klas pierwszych ze Strażą Miejską, dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich;

22 X 2012 r.

- w pogrzebie Pana prof. Mieczysława Bożyma uczestniczyli przedstawiciele Dyrekcji, Rady Pedagogicznej i młodzieży;

23 – 26 X 2012 r.

- klasy pierwsze Technikum były na wycieczce integracyjnej w Bieszczadach, pod opieką p. Moniki Chałowskiej, p. Anny Trusewicz i p. Ryszarda Filipowicza.

24 X 2012 r.

- grupa młodzieży z p. Małgorzatą Kuźmą była w Ośrodku Kultury Rosyjskiej na seansie filmu pt.: ”Idź i patrz”;

29 X 2012 r.

- klasa 3Lob obejrzała spektakl pt. ”Biedna ale sexi”, wystawiony w naszej szkole przez aktorów Teatru Powszechnego
w ramach projektu „Teatr”;

3 X 2012 r.

- zebrania z rodzicami wszystkich klas;

- drużyna dziewcząt pod opieką trenera Włodzimierza Kaptura rozegrała mecz w ramach Mistrzostw Dzielnicy w Piłce Siatkowej;

31.10.2012 r.

- wolontariusze i młodzież spotkali się z księdzem z Hospicjum O.Salezjanów, organizatorem akcji   „Pola Nadziei”;

 

wrzesień  2012

 

3 IX 2012

- uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego;

 

6 IX 2012

- występ grupy artystycznej „Res Humanae” z LO w Augustowie, która dla klas maturalnych wystawiła spektakl poświęcony twórczości Witkacego;

 

10 IX 2012

- koncert powitalny szkolnego teatru N.O.R.A. dla klas pierwszych;

 

11 IX 2012

- zebrania z rodzicami;

 

12 IX 2012

- sprawdzian pogimnazjalny z matematyki dla uczniów klas pierwszych

 

13 IX 2012

- spotkanie rodziców klas maturalnych z dyrekcją i koordynatorem do spraw egzaminu maturalnego, p. Aleksandrą Bieniak;

- koncert grupy artystycznej MAGIA dla klas pierwszych;

 

14 IX 2012

- Samorząd Szkolny z pomocą kierownika administracji, p. Wojciecha Simlata zorganizował wielkie porządki w szkole i wokół niej w ramach akcji „Sprzątanie świata”; koordynatorem był opiekun Samorządu, p. Zdzisław Woch;

 

15-22 IX 2012

- pani Dyrektor Anna Michałowska i p. Jolanta Leleń wzięły udział w programie edukacyjnym na temat. ”Wykorzystanie technologii informacyjnej w nauczaniu oraz doskonalenie nauczycieli w tym zakresie w Niemczech i Szwajcarii”, zorganizowanym przez Unię Europejskich Federalistów POLSKA i Warszawski Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowania Komputerów;

 

26 IX 2012

- grupa młodzieży pod opieką trenera Tadeusza Cygańskiego  wzięła udział w mistrzostwach dzielnicy w biegach przełajowych, a p. Włodzimierz Kaptur pracował w ekipie obsługującej te zawody;

- ruszyła akcja charytatywna na rzecz hospicjum o. salezjanów w Warszawie ”Pola nadziei” – wolontariusze będą kwestować w szkole, następnie zasadzą wokół szkoły cebulki żonkili;

 

28 IX 2012

- odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego (cały wrzesień trwała kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego) Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Maciej Żmigrodzki kl. 3Tc, viceprzewodniczącymi – Adrianna Adamenko kl. 2 Lj i Ewa Wyganowska kl. 3 Tc; Gratulujemy!  Opiekunem Samorządu jest prof. Zdzisław Woch

 

maj 2012 r.

 

2 V 2012 r.

- p.Halina Panufnik, gł.specjalista w Wydziale Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Praga-Południe przesłała osobiste podziękowania
dla p. Krzysztofa Konrada za przygotowanie uczniów do konkursu wokalnego w ramach festiwalu „Rozwiń Talent”;

4, 7, 8 V 2012 r.

- pisemne egzaminy maturalne z przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego;

9 V 2012 r.

- spotkanie informacyjne kierownictwa szkoły z rodzicami i kandydatami do naszej szkoły;

10 V 2012 r.

- egzamin maturalny;

18 V 2012 r.

- zajęcia dotyczące profilaktyki zdrowia dla klas pierwszych Liceum i Technikum;

- drużyna sportowców pod opieką trenera Włodzimierza Kaptura była na zawodach;

19 V 2012 r.

- teatr N.O.R.A występował z okazji Święta Saskiej Kępy;

21 V 2012 r.

- Teatr N.O.R.A. wziął udział w konkursie pt. „Pamiętajmy o Osieckiej” zorganizowanym przez Fundację „Okularnicy” w studiu koncertowym Polskiego Radia Program III;

22 V 2012 r.

- spotkanie nauczycieli przedmiotów zawodowych z ekspertem p.S.Kasprzakiem  w sprawie Nowej podstawy programowej;

25 V 2912 r.

- teatr N.O.R.A. wystąpił na rodzinnym pikniku w Szkole Podstawowej Nr 143 przy ul. Saskiej;

26 V 2012 r.

N.O.R.A. wzięła udział w happeningu czytelniczym „PRAGnienie czytania”, zorganizowanym przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe w parku nad Balatonem;

29 V 2012 r.

- p.Zdzisław Woch i dwóch uczniów uczestniczyło w podsumowaniu Turnieju Zawodów w ZS Nr 21, w którym nasza szkoła otrzymała wyróżnienie za przygotowanie prezentacji;

30 V 2012 r.

- Koncert piosenki rosyjskiej i angielskiej, zorganizowany przez p. Małgorzatę Kuźmę;

 

 

kwiecień 2012 r.

2 IV 2012 r.

- próbny egzamin zawodowy dla klasy 4Tc;

- zaprezentowaliśmy ofertę naszej szkoły na Giełdzie Zawodów w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ZS na ul. Mińskiej;

3 IV 2012 r.

- próbny egzamin zawodowy dla klasy 4Td;

- próbna matura z matematyki dla klas 3La i 3Ls;

4 IV 2012 r.

- w tradycyjnym spotkaniu wielkanocnym wzięli udział seniorzy, pracownicy i nauczyciele;

5 - 10 IV 2012 r.

- wiosenna przerwa świąteczna;

6 IV 2012 r.

- teatr N.O.R.A. w Klubie Kultury Saska Kępa wystawił spektakl pt.: „Kadry z Osieckiej”;

12 IV 2012 r.

- kl.2Tad pod opieką p .Liljany Jędrzejczak i p .Stanisława Rorata była w kinie;

- próbna matura z matematyki w klasach 4Le i 4Td;

13 IV 2012 r.

- klasy 1Tac i 1Td uczestniczyły w warsztatach poświęconych technikom skutecznego uczenia się;

17 IV 2012 r.

- w ramach promocji szkoły odbyło się kolejne spotkanie informacyjne dla rodziców i kandydatów;

23 IV 2012 r.

- drużyna dziewcząt w piłce siatkowej pod opieką trenera p. K. Jeża bierze udział w młodzieżowych Mistrzostwach Warszawy;

24 IV 2012 r.

-  koncert artystów Filharmonii Narodowej;

- drużyna piłki nożnej pod kierunkiem trenera p. W. Kaptura startuje w mistrzostwach Warszawy;

27 IV 2012 r.

- uroczyste zakończenie zajęć dydaktycznych i rozdanie świadectw ukończenia szkoły klas maturalnych;

- NASZE MISTRZYNIE - drużyna siatkarek zdobyła złoty medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Warszawy;

 

marzec 2012 r.

1 – 3 III 2012 r.

- prezentacja szkoły w ramach XVII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego w PKiN;

- drużyna siatkarzy pod opieką trenera Włodzimierza Kaptura rozpoczęła rozgrywki w ramach mistrzostw dzielnicy Praga Południe

5, 6 i 7 III 2012 r.

- rekolekcje dla młodzieży w kościele przy ul. Ateńskiej;

6 III 2012 r.

- szkoleniowa Rada Pedagogiczna, mająca na celu wypracowanie metod podwyższenia jakości kształcenia w ZS Nr 37,  po uprzednim zapoznaniu się z zasadami mierzenia Edukacyjnej Wartości Dodanej i jej wynikami dla naszych szkół za rok 2011. EWD przedstawiła p. Anna Tywanek

7 III 2012 r.

- Festiwal Piosenki Francuskiej, zorganizowany i przeprowadzony przez p. Dorotę Szpryngwald-Tafil. Wzięli w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów z Warszawy i okolic;

8 III 2012 r.

- ogłoszono wyniki konkursu „Rozwiń talent” zorganizowanego przez dzielnicowe Centrum Promocji Kultury, w którym uczennice naszej szkoły z teatru NORA zajęły: I miejsce – Kasia Marczuk, II miejsce – Aneta Dadas, wyróżnienia zdobyły – Justyna Brylska i Beata Kałudow;

9 III 2012 r.

- drużyna dziewcząt pod opieką trenera Kamila Jeża rozpoczęła rozgrywki w piłce siatkowej w ramach mistrzostw dzielnicy Praga Południe;

13 III 2012 r.

- w ramach promocji szkoły odbyło się spotkanie z rodzicami i kandydatami;                           

15 III 2012 r.

- zebranie rodziców i wychowawców klas drugich LO i trzecich Technikum z „komitetem studniówkowym”;

21 i 22 III 2012 r.

- szkoła zaprezentowała swoją ofertę w ramach akcji promocyjnej „Turniej Zawodów” w ZS Nr 21 na ul. Saskiej.

23 III 2012 r.

ŚWIATOWY DZIEŃ TELEKOMUNIKACJI I SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO

Święto Technikum Łączności im. prof. Janusza Groszkowskiego

wykłady, okolicznościowe referaty, konkurs wiedzy telekomunikacyjnej, prezentacje firm i sponsorów, występ teatru NORA, spotkania, dyskusje i rozmowy

26 III 2012 r.

- promocja szkoły na VII Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych Pragi Południe;

27 III 2012 r.

- zebrania z rodzicami;

28 III 2012 r.

- cykliczny koncert artystów Filharmonii Narodowej poświęcony ariom operowym i operetkowym;

- w ramach programu orientacji zawodowej dla maturzystów, klasy czwarte Technikum spotkały się z przedstawicielem policji;

29 III 2012 r.

- debata panelowa uczniów i zaproszonych gości na temat: „Samorząd uczniowski, czyli jak szkoła w praktyce uczy postaw demokratycznych i obywatelskich”, zorganizowana przez uczniów kl. 1Lo – A. Rumiancew, K. Rusjan, K. Pankratz, J. Żółkiewską i  K. Szymańskiego z kl. 1Td

30 III 2012 r.

- kl.1La z wychowawcą Piotrem Kopką była w kinie na filmie „Zagubiona”

 

luty 2012

8 II 2012 r.

- klasy 2Tad i 1Td wraz z wychowawcami były w kinie na filmie pt. W ciemności;

10 – 17 II 2012 r.

- Pani Elżbieta Kołodziejska zorganizowała drugą serię zajęć w języku angielskim, prowadzonych przez zagranicznych studentów;

14 II 2012 r.

- z okazji Walentynek koncert życzeń zagrała i zaśpiewała  grupa artystyczna MAGIA, pod opieką p. Małgorzaty Badache oraz karaoke, zorganizowane przez p. Stanisława Rorata;

15 II 2012 r.

- klasa 1Tac pod opieką p. Jolanty Leleń i p. Marii Glanowskiej była w kinie na filmie W ciemności;

- odbyła się próbna matura z historii;

16 II 2012 r.

- koncert muzyczny artystów Filharmonii Narodowej;

17 II 2012 r.

- przedstawiciele teatru N.O.R.A. uczestniczyli w festiwalu Rozwiń talent zorganizowanym przez Centrum Promocji Kultury Pragi Południe;

- odbyły się warsztaty w języku angielskim;

20 II 2012 r.

- klasy 3La i 3Tc z panią Dorotą Ochijewicz były na filmie W ciemności;

- polonistki i uczniowie liceum zainicjowali akcję pod hasłem Infekujemy szkołę poezją Wisławy Szymborskiej;

21 II 2012 r.

- klasy 2Za i 1La pod opieką p. Anety Gmurek i Anny Trusewicz były na wycieczce w Centrum Nauki Kopernik;

23 II 2012 r.

- Wyższa Szkoła Infrastruktury i Zarządzania przedstawiła  prezentację dla maturzystów;

-p. Małgorzata Kużma zorganizowała konkurs wiedzy o Rosji;

24 II 2012 r.

- Międzyszkolna Amatorska Grupa Artystyczna MAGIA dała  koncert w Domu Kultury Tu Praga;

- klasy 1Tac i 1Td uczestniczyły w wykładzie profesora Politechniki Warszawskiej pt. Bezpieczeństwo  w cyberprzestrzeni;

29 II 2012 r.

- klasa 2La z panią Elżbietą Kołodziejską była w kinie.

 

styczeń 2012 r.

3 I 2012 r.

- studniówka w hotelu Holliday In

6 I 2012 r.

- Teatr N.O.R.A w Klubie Kultury Saska Kępa dał świąteczno-noworoczny koncert kolęd współczesnych;

10 I 2012 r.

- muzycy Filharmonii Narodowej wystąpili w ramach cyklicznych koncertów;

- prof. Kuszawara z Politechniki Warszawskiej wygłosił dla uczniów Technikum wykład pt. Inteligentne materiały

- kl.3Lj z p. Moniką Chałowską wzięła udział w imprezie zatytułowanej Dni Kariery zorganizowanej w ZS nr 21 w ramach doradztwa zawodowego dla absolwentów szkół średnich;

11 I 2012 r.

- drużyna piłki ręcznej dziewcząt zajęła III miejsce w zawodach dzielnicy Praga Południe w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży;

KONIEC PIERWSZEGO SEMESTRU

16 – 27 I 2012 r.

F E R I E   Z I M O W E

 

grudzień 2011 r.

1 XII 2011 r.

- finał Mistrzostw Dzielnicy Praga Południe w tenisie stołowym;

5 XII 2011 r.

- drużyna naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe w piłce nożnej;

- klasa 2Lj p. Doroty Szpryngwald-Tafil i grupa uczniów i nauczycieli była na spektaklu pt. Biblia w teatrze Scena staromiejska;

7 XII 2011 r.

- firma SAMSUNG przeprowadziła prezentację  dla klas 3 Technikum, zawierającą propozycję odbycia praktyk zawodowych;

- kl. 1 Lj pod opieką wychowawczyni p. Moniki Grobelny i p. Piotra Kopki była na wycieczce Warszawa śladami Marii Skłodowskiej-Curie;

9 XII 2011 r.

- klasy 1Td i 2Tad wraz z opiekunami p. Dorotą Lipińska, p. Lilianą Jędrzejczak i p. Iwoną Bryndą były w kinie;

12 XII 2011 r.

- inauguracja Międzyklasowych Rozgrywek w piłce nożnej, zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski (zwyciężyła kl. 3Tad);

13 XII 2011 r.

- uczniowie uczestniczyli w koncercie muzyków z  Filharmonii Narodowej;

14 XII 2011 r.

- teatr N.O.R.A. wystąpił z okolicznościowym spektaklem dla Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich;

15 XII 2011 r.

- wybrani uczniowie Technikum  wzięli udział w warsztatach i wykładach zorganizowanych przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki; opiekunowie: p. Jolanta Leleń, p. Liliana Jędrzejczak, p. Krzysztof  Mróz;

19 XII 2011 r.

- Firma SAMSUNG przeprowadziła spotkanie kwalifikacyjne dla wybranych uczniów klas 3Tad i 3Tc;

20 XII 2011 r.

- teatr N.O.R.A. koncertował dla Związku Nauczycielstwa Polskiego;

22 XII 2011 r.

- w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, we wszystkich klasach odbyły się świąteczne spotkania z wychowawcami;

- dla uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i zaproszonych gości ze świątecznym koncertem kolęd wystąpił teatr N.O.R.A;

- po koncercie odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne;

23 – 30 XII 2011 r.

zimowa przerwa świąteczna

 

listopad 2011

 

30 X – 7 XI 2011 r.

- Agnieszka Nasiłowska z kl. 3 LOa była delegatką młodzieży warszawskiej w czasie obrad Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego w Skopje w Macedonii, gdzie uczestniczyła w pracach Komisji ds. równouprawnienia i praw kobiet;

3 XI 2011 r.

- rozpoczął się cykl zajęć z profilaktyki zdrowia mężczyzny dla chłopców wszystkich klas;

4 XI 2011 r.

- początek cyklu zajęć z profilaktyki zdrowia kobiety dla dziewcząt wszystkich klas;

6 - 11 XI 2011 r.

- na obóz sportowy do Wisły wyjechali uczniowie 1Ls i innych klas, pod opieką trenerów: Tadeusza Cygańskiego, Włodzimierza Kaptura, Kamila Jeża i p. psycholog Anny Trusewicz

7 XI 2011 r.

- drużyna chłopców pod opieką p. Doroty Lewandowskiej brała udział w mistrzostwach dzielnicy Praga Południe w  koszykówce,  w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży;

9 XI 2011 r.

- na warszawskich Powązkach odbył się pogrzeb trenera Bogusława Ulatowskiego

… cześć Jego pamięci  …

11 XI 2011 r. - Święto Niepodległości

14 – 19 XI 2011 r.

- p. Elżbieta Kołodziejska zorganizowała zajęcia w języku angielskim, prowadzone przez zagranicznych studentów;

16 XI 2011 r.

- klasy: 1Tac, 1Td i 2Tad, pod opieką p. Liliany Jędrzejczak, p. Jolanty Leleń i p.  Andrzeja Kowalczyka, uczestniczyły w wykładzie na Politechnice Warszawskiej;

17 XI 2011 r.

- odbył się koncert muzyczny artystów Filharmonii Narodowej

18 XI 2011 r.

- teatr N.O.R.A. wystawił przedstawienie pt. ”Zagrajcie nam wszystkie srebrne dzwony” w Domu Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej;

21 XI 2011 r. – 2 XII 2011 r.

- Samorząd Szkolny zorganizował akcję charytatywną Góra grosza;

22 – 24 XI 2011 r.

- nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym

zwycięzcy to:  I miejsce – Przemysław Pawłowski z kl.2Td

II miejsce – Dominik Graniszewski z kl.4Td

III miejsce – Krystian Szymański – 1 Td

28 XI 2011 r.

- Paulina Boguszewska z kl.3Loa i Mikołaj Ciarkowski z kl.3Tad uzyskali stypendia Prezesa Rady Ministrów za bardzo dobre wyniki w  nauce;

29 XI 2011 r.

- w Mistrzostwach Dzielnicy w koszykówce  drużyna dziewcząt zajęła V miejsce, a chłopców – VII miejsce;

29 XI – 1 XII 2011 r.

- w sali widowiskowej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym; Drużyna naszej szkoły pod opieką trenera Tadeusza Cygańskiego zdobyła II miejsce, a indywidualnie – Milena Stopka z kl.3Ls - I miejsce,  Przemysław Pawłowski z kl. 2Tad - II miejsce

30 XI 2011 r.

- kl.1La z wychowawcą p. Piotrem Kopką była na wycieczce Po Warszawie szlakiem Marii Skłodowskiej Curie;

- maturzyści wzięli udział w zajęciach doradztwa zawodowego Spotkania z karierą

 

październik 2011

 

3 X 2011 r.

- p. Małgorzata Badache i Monika Chałowska  uczestniczyły w Gali II Warszawskiej Giełdy Programów Edukacji Kulturalnej, w ramach,których organizowane są w naszej szkole Festiwale piosenki francuskiej;

4 X 2011 r.

-w ramach akcji Pola Nadziei sekcja społeczna Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem p. Teresy Zaręby zorganizowała zbiórkę pieniędzy na pomoc Hospicjum Domowemu;

5 X 2011 r.

- teatr N.O.R.A. wystąpił gościnnie w szkole przy ul. Drewnianej z oratorium „Zagrajcie nam wszystkie srebrne dzwony”;

6 X 2011 r.

- odbyły się zajęcia integracyjne dla uczniów działających w Samorządzie Uczniowskim;

7 X 2011 r.

- w ramach Przeglądu Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej „…taką nas ścieżką poprowadź…” odbyły się przesłuchania konkursowe i koncert galowy zwycięzców – nagrody wręczyła córka Patronki - Poetki p. Agata Passent;

10 X 2011 r.

- Kl.3Le z p. Krzysztofem Wilkowskim była w kinie na filmie pt. ”Bitwa Warszawska”;

12 X 2011 r.

- Kl.3Td z wychowawcą p. Wiesławem Ładno i kl.1Tac z p. Jolantą Leleń były na filmie pt. „Bitwa Warszawska”;

13 X 2011 r.

- miało miejsce uroczyste ślubowanie klas pierwszych;

- z okazji Dnia Edukacji Narodowej teatr N.O.R.A. wystawił okolicznościowy program, po którym odbyło się spotkanie teraźniejszych i byłych pracowników szkoły;

14 – 16 X 2011 r.

Wycieczka wychowawców i pracowników do Wilna

17 X 2011 r.

- kl.1Lj z wychowawczynią p. Moniką Grobelny była w kinie na filmie pt. „Bitwa Warszawska;

19 X 2011 r.

- kl.3Le z p. Moniką Chałowską była na wystawie w galerii „Zachęta”;

- kl.4Tc i 4Td wzięły udział w spotkaniu z organizatorami akcji „Pola nadziei”;

20 X 2011 r.

- odbył się pierwszy z cyklu koncertów muzycznych w wykonaniu artystów Filharmonii Narodowej;

-kl.1 i 2 Ls pod opieką p. Tadeusza Cygańskiego, Arkadiusza Strzelczyka i Włodzimierza Kaptura były w kinie;

21.X.2011 r.

- kl.3Ls z wychowawczynią p. Moniką Aumuller była w kinie na filmie pt. „Bitwa warszawska”;

- kl.3Tc z wychowawcą p. Włodzimierzem Kapturem była na wycieczce;

23 X 2011 r.

- w pierwszą rocznicę śmierci dyrektora Eugeniusza Śniegowskiego Rada Rodziców zorganizowała wyjazd na grób do Torunia;

25 X 2011 r.

- odbyły się informacyjne zebrania z rodzicami;

- kl.1Tac, 1Td, 1La, 1Lj i 1Ls miały zajęcia ze strażą miejską na temat: Odpowiedzialności prawnej nieletnich;

26 X 2011 r.

-Samorząd Uczniowski zorganizował sesje fotograficzne dla wszystkich klas;

- kl.4Td i 4Tc pod opieką p. Ryszarda Filipowicza i Krzysztofa Mroza były z wizytą w zaprzyjaźnionym Technikum Łączności w Krakowie;

- kl.3Le z wychowawczynią p. Moniką Chałowską uczestniczyła w warsztatach dziennikarskich;

28 X 2011 r.

- Teatr N.O.R.A. wystawił oratorium „Zagrajcie nam wszystkie srebrne dzwony” w Centrum Promocji Kultury Pragi Południe przy ul. Podskarbińskiej

 

 

30 X 2011 r.

- zmarł nagle p. Bogusław Ulatowski, wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego i trener, prezes klubu sportów siłowych UKS IMPULS;

 

wrzesień 2011

1 IX 2011 r.

-uroczysta inauguracja roku szkolnego;

- spotkania uczniów z wychowawcami klas;

- rozpoczęcie programu integracyjnego dla pierwszoklasistów (do 9.09.)

6 IX 2011 r.

- spotkanie Dyrekcji i nauczycieli z rodzicami uczniów klas maturalnych;

- koncert piosenek Agnieszki Osieckiej dla rodziców;

- spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów kl.I i II LO i I, II, III TŁ;

14 IX 2011 r.

- koncert Międzyszkolnej Grupy Artystycznej MAGIA  p. Małgorzaty Badache dla uczniów klas pierwszych;

16 – 17 IX 2011 r.

- w ramach akcji „sprzątanie świata” kl.3Ls, 2Ls i 1Td porządkowały teren wokół szkoły pod opieką koordynatorki p. Moniki Aumuller oraz p. Moniki Grobelny, p. Iwony Bryndy i p. Zdzisława  Wocha;

18 IX 2011 r.

- występ Grupy Artystycznej MAGIA w ośrodku dla osób niepełnosprawnych w Międzylesiu;

20 IX 2011 r.

- zebranie trójek klasowych połączone z wyborem Prezydium Rady Rodziców; Przewodniczącym Rady Rodziców został pan Sławomir Rusa;

- kl.1Los pod opieką. p. Tadeusza Cygańskiego i p. Kamila Jeża kibicowała sportowcom podczas memoriału im. Kamili Skolimowskiej;

26 IX 2011 r.

- w szkole gościła delegacja przedstawicieli szkolnictwa zawodowego, związków zawodowych i pracowników branży elektronicznej z Norwegii;

27 IX 2011 r.

- początek programu profilaktyki uzależnień prowadzonego w klasach pierwszych przez autorki: pedagog Teresę Zarębę i psycholog Annę Trusewicz;

- wybory do Samorządu Uczniowskiego;

28 IX 2011 r.

- Teatr NORA uświetnił uroczystość otwarcia Domu Kultury przy ul. Brukselskiej;

- p. Włodzimierz Kaptur i p. Arkadiusz Strzelczyk byli z młodzieżą na zawodach sportowych;

29 IX 2011 r.

- odbył się Sejmik Samorządu Uczniowskiego;

- Grupa Artystyczna MAGIA była z wizytą w zaprzyjaźnionym Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie.

 

1
Załącznik nr 7
RAMOWY PLAN NAUCZANIA DLA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO, W TYM
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO SPECJALNEGO DLA UCZNIÓW W NORMIE
INTELEKTUALNEJ: NIEPEŁNOSPRAWNYCH, NIEDOSTOSOWANYCH
SPOŁECZNIE ORAZ ZAGROśONYCH NIEDOSTOSOWANIEM SPOŁECZNYM,
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI,
W KTÓRYM JEST PROWADZONE KSZTAŁCENIE W KLASIE WSTĘPNEJ
1. W liceum ogólnokształcącym (IV etap edukacyjny) w trzyletnim okresie nauczania:
1) minimalny wymiar godzin obowiązkowych zajęć edukacyjnych i zajęć z
wychowawcą wynosi:
a) przedmioty w zakresie podstawowym:
- język polski - 360 godzin,
- dwa języki obce nowoŜytne - 450 godzin (godziny te mogą być dowolnie
rozdzielone pomiędzy zajęcia z tych języków),
- język obcy nowoŜytny będący drugim językiem nauczania w szkołach lub
oddziałach dwujęzycznych – dodatkowo 270 godzin,
- wiedza o kulturze - 30 godzin,
- historia - 60 godzin,
- wiedza o społeczeństwie - 30 godzin,
- podstawy przedsiębiorczości – 60 godzin,
- geografia - 30 godzin,
- biologia - 30 godzin,
- chemia - 30 godzin,
- fizyka - 30 godzin,
- matematyka - 300 godzin,
- informatyka - 30 godzin,
- wychowanie fizyczne - 270 godzin,
- edukacja dla bezpieczeństwa - 30 godzin,
b) przedmioty w zakresie rozszerzonym (dodatkowo, poza wymiarem godzin
określonym w lit. a dla przedmiotów w zakresie podstawowym):
2
- język polski, historia, geografia, biologia, chemia, fizyka, historia muzyki,
historia sztuki, język łaciński i kultura antyczna oraz filozofia – po 240
godzin,
- język obcy nowoŜytny, wiedza o społeczeństwie, matematyka oraz
informatyka – po 180 godzin,
c) przedmioty uzupełniające:
- historia i społeczeństwo oraz przyroda - po 120 godzin,
- zajęcia artystyczne oraz ekonomia w praktyce - po 30 godzin,
d) zajęcia z wychowawcą - 90 godzin;
2) minimalny wymiar godzin zajęć rewalidacyjnych dla uczniów niepełnosprawnych
wynosi:
a) w oddziale specjalnym - 900 godzin na oddział,
b) w oddziale ogólnodostępnym lub integracyjnym - 180 godzin na ucznia.
2. W trzyletnim okresie nauczania na przedmioty w zakresie rozszerzonym i
przedmioty uzupełniające naleŜy przeznaczyć łącznie co najmniej 870 godzin.
3. Dyrektor liceum ogólnokształcącego, po zasięgnięciu opinii rady liceum, a jeŜeli
rada liceum nie została powołana – po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, rady
rodziców i samorządu uczniowskiego, uwzględniając zainteresowania uczniów oraz
moŜliwości organizacyjne, kadrowe i finansowe liceum, ustala przedmioty
realizowane w zakresie rozszerzonym, spośród których uczeń wybiera od 2 do 4
przedmiotów, z tym Ŝe co najmniej jednym z tych przedmiotów powinna być: historia,
geografia, biologia, chemia lub fizyka.
4. Uczeń, który nie realizuje w zakresie rozszerzonym przedmiotu historia, jest
obowiązany realizować przedmiot uzupełniający historia i społeczeństwo.
5. Uczeń, który nie realizuje w zakresie rozszerzonym przedmiotu: geografia,
biologia, chemia lub fizyka, jest obowiązany realizować przedmiot uzupełniający
przyroda.
3
6. Przedmioty w zakresie podstawowym, z wyjątkiem przedmiotów: język polski,
język obcy nowoŜytny, język mniejszości narodowej, etnicznej lub język regionalny,
matematyka i wychowanie fizyczne, są realizowane w klasie I.
7. Przedmioty w zakresie rozszerzonym: język polski, język obcy nowoŜytny, język
mniejszości narodowej, etnicznej lub język regionalny i matematyka, są realizowane
w klasach I-III, równolegle z tymi przedmiotami w zakresie podstawowym.
8. Przedmioty w zakresie rozszerzonym: historia, wiedza o społeczeństwie,
geografia, biologia, chemia, fizyka i informatyka są realizowane po uprzednim
zrealizowaniu tych przedmiotów w zakresie podstawowym.
9. Realizacja przedmiotów: historia muzyki, historia sztuki, język łaciński i kultura
antyczna oraz filozofia moŜe rozpocząć się w klasie I, II lub III.
10. Tygodniowy wymiar godzin:
1) obowiązkowych zajęć edukacyjnych i zajęć z wychowawcą dla uczniów
poszczególnych klas wynosi:
a) klasa I - 30 godzin, a w oddziale dwujęzycznym – 33 godziny,
b) klasa II - 32 godziny, a w oddziale dwujęzycznym – 35 godzin,
c) klasa III - 29 godzin, a w oddziale dwujęzycznym – 32 godziny;
2) zajęć rewalidacyjnych dla uczniów niepełnosprawnych, w kaŜdym roku szkolnym,
wynosi:
a) w oddziale specjalnym - po 10 godzin na oddział,
b) w oddziale ogólnodostępnym lub integracyjnym - po 2 godziny na ucznia.
11. Uczniowie oddziału (grupy oddziałowej, międzyoddziałowej lub międzyszkolnej),
w którym tygodniowy wymiar godzin obowiązkowych zajęć edukacyjnych
realizowanych w zakresie podstawowym i zakresie rozszerzonym oraz przedmiotów
uzupełniających, jest niŜszy niŜ odpowiedni łączny tygodniowy wymiar godzin, o
którym mowa w ust. 10 pkt 1, mogą realizować dodatkowo przedmiot uzupełniający,
dla którego nie została ustalona podstawa programowa, lecz program nauczania
tego przedmiotu został włączony do szkolnego zestawu programów nauczania.
Realizowany dodatkowo przez uczniów przedmiot uzupełniający ustala dyrektor
4
liceum ogólnokształcącego po zasięgnięciu opinii uczniów danego oddziału (grupy
oddziałowej, międzyoddziałowej lub międzyszkolnej).
12. Wymiar godzin do dyspozycji dyrektora szkoły, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 5
lit. a rozporządzenia, stanowi róŜnicę między:
1) sumą godzin wynikającą z pomnoŜenia tygodniowych wymiarów godzin
określonych w ust. 10 pkt 1 przez faktyczną liczbę tygodni, w których odbywają
się obowiązkowe zajęcia edukacyjne w kolejnych latach szkolnych,
a
2) sumą godzin określonych w ust. 1 pkt 1 lit. a i d oraz w ust. 2.
13. W przypadku liceum ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi, w którym
jest prowadzone kształcenie w klasie wstępnej, w rocznym okresie nauczania
w klasie wstępnej:
1) minimalny wymiar godzin obowiązkowych zajęć edukacyjnych i zajęć z
wychowawcą wynosi:
a) język polski – 65 godzin,
b) język obcy nowoŜytny będący drugim językiem nauczania – 640 godzin,
c) matematyka – 65 godzin,
d) wychowanie fizyczne – 95 godzin,
e) zajęcia z wychowawcą – 30 godzin;
2) minimalny wymiar godzin zajęć rewalidacyjnych dla uczniów niepełnosprawnych
wynosi 65 godzin na ucznia;
3) tygodniowy wymiar godzin:
a) obowiązkowych zajęć edukacyjnych i zajęć z wychowawcą wynosi 28 godzin,
b) zajęć rewalidacyjnych dla uczniów niepełnosprawnych wynosi po 2 godziny na
ucznia;
4) wymiar godzin do dyspozycji dyrektora szkoły, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 5
lit. a rozporządzenia, stanowi róŜnicę między:
a) sumą godzin wynikającą z pomnoŜenia tygodniowego wymiaru godzin
określonego w pkt 3 lit. a przez faktyczną liczbę tygodni, w których odbywają się
obowiązkowe zajęcia edukacyjne w danym roku szkolnym,
a
b) sumą godzin określonych w pkt 1.
5
14. Wymiar godzin do dyspozycji dyrektora szkoły, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 5
lit. b rozporządzenia, ustala w kaŜdym roku szkolnym dyrektor szkoły,
z uwzględnieniem art. 42 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta
Nauczyciela.
15. Wymiar godzin przeznaczonych na realizację zajęć religii lub etyki, zajęć
wychowania do Ŝycia w rodzinie, zajęć języka mniejszości narodowej, etnicznej lub
języka regionalnego i naukę własnej historii i kultury oraz zajęć sportowych w
oddziałach i szkołach sportowych oraz szkołach mistrzostwa sportowego określają
przepisy, o których mowa w § 4 ust. 2 rozporządzenia.

bottom

Zespół Szkół Nr 37 im. Agnieszki Osieckiej