1.jpgPRASKIE CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE - INAUGURACJA

26 kwietnia na Szkolnym Stadionie Lekkoatletycznym przy ZS Nr 37 odbył się mityng inauguracyjny PRASKICH CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH w „ŁĄCZNOŚCI”.  Impreza była okazją do upowszechniania projektu unijnego realizowanego w ramach POWER VET pt. „TELEINFORMATYKA SZANSĄ NA LEPSZE JUTRO”.

Uczniowie południowopraskich szkół w wieku 11-16 lat startowali w biegach, skokach i rzutach, a organizatorzy odnotowali aż 152 „osobostarty”. Z rezultatów indywidualnych warte podkreślenia były występy sprinterek; 15-letnia Olga Ewertyńska /SG.3/ zwyciężyła w biegu na 100 metrów w czasie 14.26 s., a jej rówieśniczka Zuzia Gutowska /SP.397/ triumfowała na 300 metrów w 49.90 s. Wszyscy zwycięzcy konkurencji otrzymali pamiątkowe dyplomy, poparte tabliczkami czekolady.

Podobnie, jak rok temu, dużą atrakcją mityngu były eliminacje i finały biegu pokazowego na  dystansie 100 yardów przez płotki, z udziałem najlepszych juniorów Warszawy. W konkurencji tej, gdzie do wygrania były cenne nagrody ufundowane przez Centrum Rehabilitacji „ATENY”, triumfował 19-letni Michał Wilk/UKS LA Basket/ z czasem 12.18 s. /w el.12.16/, przed swoim rówieśnikiem Krzysztofem Kiljanem /AZS-AWF W-wa/ - 12.39. Zeszłoroczny triumfator 18-letni Aleksy Boroń /UKS LA Basket/ wygrał, ale... finał B z rezultatem 13.02.

Zacięte biegi płotkarzy obserwowali i gorąco im kibicowali wytrawni znawcy lekkiej atletyki:  radny Warszawy - Paweł Lech,  radni Pragi-Południe - Katarzyna Olszewska i Karol Kowalczyk, genialny konstruktor mechanizmów startowych - inż. Grzegorz Rojek oraz dyrektorzy Centrum „ATENY” - Maria i Jakub Kamela.  A za metą chętni zawodnicy - a było ich wielu - poddawali się bezpłatnym zabiegom i korzystali z porad p. Magdy i p. Mateusza -specjalistów-rehabilitantów z w/w firmy.

Mityng z 26 kwietnia otworzył sezon lekkoatletyczny w „Łączności”. Za chwilę - 15 i 16 maja - odbędą się Mistrzostwa Dzielnicy klas gimnazjalnych, a dzień później - Mistrzostwa szkół podstawowych w 4-boju.  A do Praskich Czwartków wrócimy dość nietypowo, bo… we wtorek 29 maja, tuż przed Dniem Dziecka. Wielki finał imprezy - współfinansowanej przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe, a realizowanej przez UKS „IMPULS”-Warszawa - już całkiem typowo, w czwartek 20 września. Na zwycięzców cyklu czekają cenne nagrody…

TaC.

1_resize-height_wm-br.jpg