Szkoła powstała w 1921 roku, ma bogatą i barwną historię.

Wśród absolwentów szkoły jest wielu nieprzeciętnych ludzi: naukowców, sportowców, aktorów, a przede wszystkim tysiące dobrych i bardzo dobrych łącznościowców. Mamy stałą, zaangażowaną w pracę kadrę nauczycieli i wychowawców, przychylną i operatywną dyrekcję, uczniowie mogą uzyskać pomoc i radę szkolnego pedagoga i psychologa. Prężnie działa samorząd uczniowski.

Uczniowie mają możliwość realizowania swoich zainteresowań aktorskich i wokalnych w grupie teatralnej N.O.R.A., pasję dziennikarską mogą realizować redagując gazetkę szkolną SZUFLADA, zrzeszeni w klubie sportowym IMPULS mogą trenować trójbój siłowy, lekkoatletykę lub szermierkę, korzystając z nowego, otwartego we wrześniu 2014 r., Szkolnego Stadionu Lekkoatletycznego. Organizowane są wyjazdy i wycieczki z bogatym programem krajoznawczym, integracyjnym i wychowawczym.

W szkole działa monitoring, placówka należy do jednej z najbezpieczniejszych w dzielnicy.

Czytaj więcej o Misji i Wizji Szkoły