Biblioteka Technikum Łączności, a obecnie Zespołu Szkół Nr 37 im. Agnieszki Osieckiej, tak jak cała szkoła ma długoletnią historię. W jej zbiorach znajdują się pozycje ocalałe z pożogi wojennej z przedwojennego Państwowego Gimnazjum i Liceum Telekomunikacyjnego.

Ogromne zasługi w utworzeniu wzorcowej biblioteki szkolnej położyli jej powojenni założyciele i długoletni pracownicy – Ignacy Jurewicz i Helena Falkowska. Dwudziesty piąty rok prowadzona jest przez Małgorzatę Makowską. Wraz z Ewą Jędrzejczak służą profesjonalną pomocą nauczycielom i uczniom.

Obecnie księgozbiór liczy ponad 35 000 różnych typów wydawnictw – książek, czasopism, dokumentów elektronicznych. Gromadzony jest w drodze zakupów nowości, darów uczniów i pracowników, przejmowania księgozbiorów likwidowanych instytucji oraz w wyniku współpracy z działami wymiany dużych bibliotek (BUW, Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy).

Obok literatury pięknej gromadzone są wszelkie wydawnictwa dotyczące informatyki, teleinformatyki, telekomunikacji, teletransmisji, elektroniki, elektrotechniki, radiotechniki. Posiadamy bogaty księgozbiór informatyczny oraz rozbudowane działy ekonomii, prawa, organizacji i zarządzania.

Całość księgozbioru jest skomputeryzowana od 1999 r., co daje możliwości szybkiego wyszukiwania potrzebnych informacji, a także opracowywanie statystyki czytelnictwa, wydruku wykazów nowości, tworzenia tematycznych zestawień bibliograficznych. Użytkownicy mają dostęp do katalogów biblioteki poprzez Internet.

Duża czytelnia, jaką dysponuje biblioteka jest jednocześnie Multimedialnym Centrum Informacyjnym z 8 stanowiskami komputerowymi (z dostępem do Internetu). Gwarantuje uczniom dostęp do najnowszych encyklopedii, słowników, albumów oraz daje możliwość uzyskania fachowej pomocy w poszukiwaniach literatury.

Godziny pracy Biblioteki i Czytelni: pon.-pt. 8.30-14.00