Biblioteka Technikum Łączności, a obecnie Zespołu Szkół Nr 37 im. Agnieszki Osieckiej, tak jak cała szkoła ma długoletnią historię. W jej zbiorach znajdują się pozycje ocalałe z pożogi wojennej z przedwojennego Państwowego Gimnazjum i Liceum Telekomunikacyjnego.

Ogromne zasługi w utworzeniu wzorcowej biblioteki szkolnej położyli jej powojenni założyciele i długoletni pracownicy – Ignacy Jurewicz i Helena Falkowska. Ponad dwadzieścia pięć lat biblioteka prowadzona była przez panią Małgorzatę Makowską. Obecnie pracownicy pani Ewa Jędrzejczak i pani Mariola Hamerszmit służą profesjonalną pomocą nauczycielom i uczniom.

Obecnie księgozbiór liczy ponad 35 000 różnych typów wydawnictw – książek, czasopism, dokumentów elektronicznych. Gromadzony jest w drodze zakupów nowości, darów uczniów i pracowników, przejmowania księgozbiorów likwidowanych instytucji oraz w wyniku współpracy z działami wymiany dużych bibliotek (BUW, Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy).

Obok literatury pięknej gromadzone są wszelkie wydawnictwa dotyczące informatyki, teleinformatyki, telekomunikacji, teletransmisji, elektroniki, elektrotechniki, radiotechniki. Posiadamy bogaty księgozbiór informatyczny oraz rozbudowane działy ekonomii, prawa, organizacji i zarządzania.

Całość księgozbioru jest skomputeryzowana od 1999 r., co daje możliwości szybkiego wyszukiwania potrzebnych informacji, a także opracowywanie statystyki czytelnictwa, wydruku wykazów nowości, tworzenia tematycznych zestawień bibliograficznych. Użytkownicy mają dostęp do katalogów biblioteki poprzez Internet.

W czytelni znajduja się komputery z dostępem do internetu.

Godziny pracy Biblioteki i Czytelni: pon.-pt. 8.30-14.00