XCVI Liceum Ogólnokształcące im. Agnieszki Osieckiej prowadzi klasy:

klasę artystyczną
(zajęcia teatralno-wokalne)
rozszerzenia: język polski, historia, umuzykalnienie, historia teatru i dramatu, antropologia kultury
języki: angielski i francuski

Ramowy plan godzin

Warto uczyć w naszym Liceum ponieważ:

- licealiści uczący się w klasie artystycznej uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez zawodowego, czynnie pracującego aktora oraz multiinstrumentalistę, aranżera, dyrektora chóru i nagrywającego płyty muzyka,

- swoje pasje wokalne i aktorskie można realizować w prężnie działającym (utworzonym w roku 2000) Szkolnym Teatrze N.O.R.A., który ma na swoim koncie dziesiątki występów ze spektaklami, recitalami na terenie całej Warszawy, m. in. Święcie Saskiej Kępy, dzielnicowych imprezach organizowanych w Parku Skaryszewskim, w centrum Promocji Kultury Praga Południe, na spotkaniach Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Związku Nauczycielstwa Polskiego, Stowarzyszenia Elektryków Polskich, dla Pani Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz w Muzeum Porczyńskich.

Teatr N.O.R.A. bierze udział w wielu konkursach, przeglądach i festiwalach teatralnych i piosenkarskich zdobywając nagrody i wyróżnienia.

- dla uczniów aktywnych sportowo to znakomita szkoła, ponieważ mamy wieloletnie tradycje sportowe (znani absolwenci m. in. olimpijczycy, lekkoatleci – Jacek Wszoła, Stanisław Jaskułka, czy wioślarze – Kajetan Broniewski, Marcin Brzeziński).
Sport w Zespole Szkół to nie tylko przeszłość lecz również dzień dzisiejszy: sukcesy w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży (2011: II miejsce piłka siatkowa i piłka ręczna dziewcząt i III miejsce piłka nożna chłopców, 2012: Złoty medal WOM w piłce siatkowej dziewcząt),
sukcesy w dzielnicy (2012: I miejsce chłopcy i III miejsce dziewczęta w biegach przełajowych, I miejsce chłopcy i II miejsce dziewczęta w tenisie stołowym, III miejsce chłopcy w piłce koszykowej, I miejsce dziewczęta w piłce ręcznej), Mistrz Polski Juniorów w podnoszeniu ciężarów, VII miejsce w Mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów).